teisipäev, 19. veebruar 2013

Moedepoo registreerimine kestab kuni 28. veebruar


Moedepoo 2013 toimub kolmes vanuserühmas: noorem, mille alla kuuluvad kõik alg- ja põhikoolis õppivad õpilased (6-9 klass), ja vanem, mille alla kuuluvad kõik keskkoolis (10-12 klass).

Ning alates aastast 2012 on avatud ka Tudengite vanuserühm. Samuti on lubatud osalemine kutsekoolide õpilastel.

Eelvoorus osalemiseks tuleb moeloojatel saata korraldajatele fotod, või kavandid kahest rõivakomplektist, mis tutvustavad või annavad žüriile aimu loodavast komplektist.

Saadetavale kirjale tuleb eraldi kinnises ümbrikus lisada disaineri nimi, õppeasutus, kus õpid, vanus, telefon, e-mail ning linn ja maakond. Eraldi ümbrikus koos kavanditega tuleb lisada kollektsiooni tutvustav tekst (50-100 sõna), mis kirjeldab ideid ja kollektsiooni võimalikult täpselt.

Esmaseks registreerimiseks tuleb saata meil: moedepoo@moedepoo.eu - osalemissooviga. Peale seda saadetakse vastu edasised juhised.

Moedepoo 2013 finalistid selguvad 5. märtsil 2013. Moedepoo toimub 6. aprillil 2013 Tallinnas Lillepaviljonis.

Pildil: MOEDEPOO 2012 VÕITJA Kirke Talu – „Cicico”

esmaspäev, 18. veebruar 2013

Kuidas tõsta immuunsust?


Vaim ja keha on omavahel nii tugevalt seotud, et kui juhtud mõne viiruse külge saama, oleneb palju psüühikast, kui kaua ja raskelt sa tõbe põed. Siin on mõned kasulikud näpunäited, kuidas jääda terveks isegi siis, kui külm näpistab.

Mõte, et immuunsussüsteem ja meeleolu on omavahel ühenduses, pole uus. Enamik meist on ju kogenud, et olles tööst või isiklikust elust kurnatud, hakkavad ka paljud viirused kergemini külge kui tavaliselt. Õnneks on ka teadlased jõudnud sinnamaani, et oskavad ära seletada, miks see nii on.

Märka muutusi organismis
Immuunsus on organismi võime tõrjuda haigustekitajaid ja muuta kahjutuks nende mürke. Kui lühiajaline stressiseisund paneb organismi enese eest võitlema ning tõstab immuunsustaseme väga kõrgele, siis pikaajaline pidev emotsionaalne ja füüsiline kurnatus, nagu näiteks ülejõukäiv töö, probleemid kodus, pidev kurvameelsus ja/või apaatia, võib viia selleni, et organism ei viitsi enam täisvõimsusel võidelda. Nii saab igast bakterist, millega sa kokku puutud, potentsiaalne ohuallikas.

Kõige esimesena annab alla immuunsussüsteemi see osa, mis puudutab eritisi – see on grupp kaitsvaid proteiine, mida leidub meie süljes, limaskestas ja kopsudes ning mis takistavad pisikutel meie organismi siseneda. Kui kaitsvad proteiinid ei võitle enam täisvõimsusel, on bakteritel peaaegu vaba tee tulla meie organismi nõrgestama.

Kui oled terve ning su meel on puhanud ja õnnelik, siis jäävad paljud ohuallikad juba kõige esimese immuunsusgrupi “sõdurite” ees pidama, sest organism on saanud signaali, et kaitsesüsteem tuleb sisse lülitada. Kui su vaim on aga stressist kurnatud või kui oled füüsiliselt omadega läbi, siis ei hakka immuunsüsteem õigel ajal tööle. Teadlased põhjendavad seda asjaoluga, et kui su kehas on väga kõrge stressihormooni kortisooli tase, siis su keha lülitab end säästureziimile ning esimene asi, mille pealt ta end tagasi hakkab hoidma, on immuunsüsteem.

On tõestatud, et kolm võtmetähtsusega immuunsuse kandjat on stressiolukorras halvatud. Need on T-rakud ja NK-rakud ehk naturaalkillerid, mis tunnevad ära ning ründavad organismi ohustavaid baktereid, ning interferoonid ehk valgud, mida rakud sünteesivad vastuseks viirusnakkusele, takistamaks viiruste levikut organismi teistele rakkudele.

Immuunsüsteem pole tänu negatiivsetele emotsioonidele mitte ainult alla surutud, vaid stress paneb organismi enda tootma immuunrakke tsütokiine suuremas koguses kui vaja oleks. Tsütokiin on immuunrakkude eritatud valk, mis toimib antigeenidesse ja vallandab immuunreaktsiooni. Kui tsütokiini on organismis liiga palju, tekivad külmetuse- ja gripisümptomid ning halva enesetunde tõttu on ka tuju kehv. Seega oled sa stressis olles veel enam haige kui muidu ning tunned end eriti sandilt. Masenduses olles on isegi väike külmetus sama hull läbi põdeda kui jalust maha rabav gripp.

Stressitekitajad, mis need veel on?Mõned uuringud on näidanud, et isegi 30-minutine vaidlus kaasaga võib organismi niivõrd endast välja viia, et immuunsüsteem saab päevaks või paariks kõva hoobi. Üldiselt usutakse aga, et immuunsüsteem kannatab tõeliselt alles siis, kui inimene on vaimse või füüsilise surve all olnud järjest vähemalt kolm kuud. Kuigi see võib tunduda hea uudisena, sest enamik meist ei ole nii pikalt endast väljas ning leiab stressile varem leevendust, kui muidugi ei ole parasjagu käsil majaehitus, kolimine või abielulahutus, mis tähistab tavaliselt väga pikaajalist emotsionaalselt ebastabiilset olukorda, siis seisneb probleem selles, et meil endil ja organismil on erinev arusaam sellest, mis asi stress üldse on.

Iga emotsioon, mida me läbi elame, vallandab kehas “keemilise kokteili”, mis omakorda annab organismile edasi ühe või teise sõnumiga signaali. Kui sa reageerid muutustele nii, nagu keha sinult ootab – nutad, kui oled kurb, karjud, kui oled vihane ning lõdvestud, kui sind tabab pingeline olukord –, siis su organism rahuneb ning “keemiline kokteil” haihtub. Kui sa aga jätad pinge endasse, siis see kokteil aina paisub ning su keha ei oska enam muutustele adekvaatselt reageerida. Nii on su organism tasakaalust väljas ning keha ongi stressis. Tulemuseks on tõsiasi, et jääd kergemini külmetushaigustesse, saad nohu, köha või kõhuviiruse ning põed haigust pikemalt, kui tavaolukorras. Hea uudis on aga, et saame ise haigusi ära hoida, olles positiivsed ning kuulates oma keha.

Jälgi emotsioone, kuula keha
Teadlased on välja selgitanud, et emotsioonid avaldavad kehale suurt mõju. Näiteks on inimestel, kes ei oska või ei taha omi tundeid välja näidata, teadlaste kinnitusel suurem risk haigestuda südame-veresoonkonna haigustesse, sest stress tõstab vererõhu taset. Ka lihaspinge seljas ning sagedased peavalud on nähtused, mida äärmuslike emotsioonide allasurumine endaga kaasa toob. Seepärast tasub oma keha kuulata ja väljendada, mida tunned.

Ka stressi koos selle negatiivsete tagajärgedega on kasulikum ära hoida kui ravida. Näiteks Ameerika Emory ülikoolis jõuti järelduseni, et 80% naistest, kes ei jäänud rasedaks, said oma menstruatsiooni- ja ovulatsioonitsükli korda, kui olid stressist vabanenud. Selleks tasub alustada näiteks naermisest, sest on tõestatud, et naer vähendab allergiliste reaktsioonide teket – inimestel, kes vaatavad sagedasti komöödiaid ning naeravad palju, on vähem pingeid ning nende immuunsüsteem on tugevam ning allergiaid tekib vähem.
Teada on seegi, et isegi 30-minutiline tuline tüli võib inimese immuunsüsteemi märkimisväärselt nõrgestada ja mõnel organismil võtab sellest toibumine aega isegi kuni kuus päeva. Nii on tõestatud, et näiteks lõikehaav paraneb masenduse all kannatajatel aeglasemalt kui positiivse ellusuhtumisega inimestel. Isegi muretsemine vähendab naha paranemisvõimet, mistõttu patsiendid, kes ei paanitse eesoleva operatsiooni pärast, tervenevad teistest kiiremini.

Kuidas siis vaimu ja keha tervendada, küsite. Üks pakub välja mõned võimalused.
  • Ümbritse end “omadega”. Tudengitega läbi viidud uurimuse tulemusena leiti, et esmakursuslased käivad esimestel ülikooli sisseelamise kuudel tihedamini arsti juures, kui nad seda hilisema kooliaja jooksul teevad. Arvatakse, et nad ei saa pingeid piisavalt hästi maandada, kuna nad on eemal perekonnast ja sõpradest. Kui oled loonud endale uue sõpruskonna, kellega saad päevasündmuste ja negatiivsete emotsioonide üle aru pidada, vähendad sa pingeid oma kehas ning su immuunsüsteem ei saa stressist kahjustatud.
  • Vala oma emotsioonid välja. Kui sa ei taha sõpru ja pereliikmeid oma muredega vaevata, siis pane negatiivsed emotsioonid kirja. Psühholoogide kinnitusel on see väga tõhus viis end välja elada, kui sa ei taha sõnu kasutada.
  • Paranda une kvaliteeti. Häiritud ja katkendlik uni viitab tihti sellele, et päevaemotsioonid on alla surutud. Nii hakkab keha probleeme lahkama öösel. Ebapiisav uni nõrgestab immuunsüsteemi.
  • Kruti pinget ja oota… Positiivne ärevus, mis kaasneb eesootava reisi, sünnipäeva või muu toreda sündmusega, vallandavad kehas keemilisi ühendeid, mis seovad endaga keharakkudes retseptoreid.
Kui su elus on parasjagu pingeline periood, on hea mõte organismi veidi loodusjõul turgutada.
  • Punase päevakübara tinktuur. See on üks võimalik abimees, mille abil oma immuunsust tõsta, grippi ennetada ja ravida. Haigestumisel aitab tinktuur vähendada ja kergendada nii nohu kui ka kurgupõletikku (sobib ka lastele, kui tilgutada suhkrutükile, segada mahla või leige teega). Välispidiselt kasutatakse seda väikeste pindmiste haavade, näole tekkinud põletikuliste vistrike, löövete ja ohatiste tupsutamiseks. Taime tinktuur aitab ka igemepõletiku puhul ning huuleherpese esimeses faasis ka herpese kiireks raviks. Kuigi näiteks Echinamaxi tilgad sisaldavad tablettidega võrreldes isegi 20 korda rohkem aktiivseid toimeaineid, ei tohiks kuuri pikkus siiski ületada 28 päeva, kuna toime immuunsüsteemile on väga tugev.
  • Küüslaugukapslid. Klassikaline abivahend organismi tugevdamiseks on küüslauk. Kui pelgad vängelt lõhnavat küüslauku, manusta lõhnatuid küüslaugukapsleid, mis tugevdavad immuunsüsteemi ning muudavad organismi külmetushaiguste suhtes vastupidavamaks – leevendavad grippi, kurgupõletikku ja bronhide ummistust, puhastavad ja laiendavad veresooni, alandavad kolesteroolitaset ja toimivad ateroskleroosivastaselt, soodustavad resistentsuse kujunemist infektsioonide vastu, parandavad mälu (antisklerootiline efekt) jne.
  • Mesilasema toitepiim. Üldtoniseerivad mesilasema toitepiima kapslid sobivad nii immuunsüsteemi tugevdamiseks kui ka väsimustundest jagusaamiseks, sest nende mõjul hävib enamik mikroorganisme 10 – 15 minuti jooksul. Tänu mesilasema toitepiimale paraneb näiteks uni, suureneb kehaline vastupanuvõime, alaneb vere kolesteroolitase, normaliseerub vererõhk, paraneb enesetunne ja meeleolu.
  • Immuniteeditee. Segutee linnurohust, põldmarjaürdist, salveist, kaselehtedest, angervaksast ja sibulakoortest aitab jääkained kehast välja saada ja leevendab seeläbi külmetamise tõttu tekkinud peavalu. Viil sidrunit tees tagab hea maitse ja tapab viirusi, meel tees on lisaks raviomadustele ka vedelikku väljutav toime.
Spetsialist teab: HAIGUS KAOB
PILLE MURRIK, pereterapeut ja koolitaja: Paarikümne aasta eest, kui noore jaoskonnaarstina tööle asusin, üllatusin, mõistes, et haigestumiste taga on inimeste rahuldamata vajadused ning oskamatus oma tunnetega toime tulla. Kogesin seda oma nahal. Kuna tegin väikese lapse kõrvalt mitme arsti tööd ja vastuvõttudele-visiitidele lisaks haiglavalveid, tundsin aasta lõpuks, et vajan puhkust. Seda ei võimaldatud. Ohkasin ja soovisin, et jääksin haigeks. Nädala alguseks olingi haige, paraku nii rängas bronhiidis, et olin haiguslehel terve detsembrikuu. Siis otsustasin, et selline hind oma vajaduste rahuldamiseks on liialt kõrge, ja asusin esimesel võimalusel õppima psühhoteraapiat. Erinevad õpingud on aidanud endaga kontakti saada ja kogeda, kuidas haiguste sümptomid kaovad, kui nende tõelisel põhjusel sabast saad.

Näiteks akadeemilistes ringkondades pahameelt esile kutsunud Jure Biechonski meetod on oma nahal kogetuna osutunud väga tõhusaks. Puutusin sellega esmakordselt kokku ühel seminaril, kus juhiti harjutust, mis võimaldas kohtuda oma haigusega. Olen üldiselt terve, kuid pärast seda, kui sain kümne aasta eest herilase nõelamisest anafülakitilise soki, on need putukad mulle eluohtlikud. Otsustasin selles harjutuses kohtuda oma herilaseallergiaga. Meievahelises dialoogis sain teada, et allergia tuli mulle õpetama endaga arvestamist. Tänasin ja lubasin tal lahkuda. Nii uskumatu kui see ka pole, sestpeale ma ei karda herilasi ja nende pisted on piirdunud väikse lokaalse punetuse ja tursega. Tore, et Eestis on praeguseks mitmeid tegevuslikke teraapiaid, millega saab mõjutada isegi vanu traumaatilisi kogemusi, samuti hulgaliselt head eneseabikirjandust (näit Schapiro “Sinu keha räägib sinuga” jt).

Allikas: Inimene.ee
Tekst: Kirsi Altjõe
Artikkel on ilmunud ajakirjas “Üks” (6/2007)

pühapäev, 17. veebruar 2013

Intervjuu Wild&MILD küünetoodete asjatundja Marite Uustaliga


Kuidas on võimalik kaunid küüned endale saada ilusalongi külastamata – kui see üldse võimalik on?

Kõik on alati võimalik! Kaunid küüned on tegelikult vägagi suhteline mõiste. Mõnele inimesele meenub sõnapaariga “kaunid küüned” võibolla pikad küüned, mõnele aga prantsuse maniküür ning kolmandale hoopis süsimustad, väga lühikesed küüned. Usun, et Wild&MILD annab väga laia valiku erinevatele inimestele, et abistada neid oma visiooni elluviimisel:

* Küünelakid –  lai lakivalik, mille abil leiab ka nõudlikum klient endale sobiva; kvaliteet, mida saab võrdsustada ka mõne kallima brändi tootega; soodne hind, tänu millele saab endale ka lubada suuremat värvivalikut ning mis peamine – küünelakk kuivab kiiresti. Kuna mõne laki toon on nii eriline ja intensiivne, siis piisab ka ainult lihtsalt sellest, et saada endale kaunid ja pilkupüüdvad küüned. Samuti on mitu erinevat erilakki – matt, pimeduses helendav, ülisädelev ning päikese käes värvi muutev lakk. Ka nendega saab endale lihtsa vaevaga väga pilkupüüdvad küüned.

* Küünekaunistused – mugavad peale kanda, üle 150 erineva disaini. Alati ei peagi kasutama värvilist lakki küünekaunistuse all, sest piisab ka lihtsalt huvitavast küünekaunistusest. Vali sobiv küünelakk ning peale kuivamist lisa kaunistus. Viimase lihvi andmiseks kata küüs labipaistva lakiga ning midagi enamat ei olegi vaja teha!

* Küünekleepsud – kestavad kuni nädala, erinevad disainid. Küünekleepsudest leiavad endale sobiliku nii rahulik lillelaps, kui hulljulge pungiplika, samas on olemas ka glamuurne ültrasädelev punane ning tiigri-sebra-mustrilisi kleepse. Minu jaoks üks oluline osa on ka sellel, et küünekleeps lisab küünele tugevust ning aitab ka varjata katkiminevat küünt. Ka küünekleepsu kasutamine on lihtne – aluslakk, küünekleeps ja pealislakk. Pealislakki võib ka nädala jooksul värskendada, et kleepsud kauem küüntel püsiksid.

* Kunstküüned - nendele inimestele, kellele pole antud pikki küüsi, kuid mõnel tähtsamal päeval soovivad neid siiski omada, on imelihtsaks ning kiireks vahendiks olemas kunstküüned. Kunstküüsi on Wild&MILD’i seerias 25 erinevat disani. Küüsi on väga lihtne paigaldada ning need püsivad kuni nädal aega, kui neid vahepeal ära ei võta.

Mida kõnelevad inimese küüned ja kas küünelaki värvivalik võib reeta inimese hetkelisi tundeid?
Küüned näitavad ALATI, missuguse inimesega on tegemist. Puhtaid ja terveid küüsi on alati peetud hea tervise sümboliks. Laki värv ja kasutatud kaunistused aga reedavad inimese omadusi ja tundeid.

Millised on Wild&MILD igapäevased soovitused küünelakkide kasutamiseks?
Kõige peamine nõuanne on tunda rõõmu värvivalikust ning omada julgust katsetada. Selleks, et küünelakk kauem kestaks, ära unusta ka kasutamast alus- ja vajadusel ka pealislakki. Kestvusele tuleb kasuks ka kahekordne värvimine – see välistab laki kulumise.

Kui palju erinevaid tooted leiab Wild&MILD küünelaki valikust ja milliseid neist on staarlakid?
Põhilisi Wild&MILD’i küünelakke on hetkel 61, kuid varsti lisanduvad järgmised 30 tooni (nende seas näiteks hõbe, kuld, pronks ja ka puhtad-kirkad kollane, punane, sinine, roheline) ja teisel aastapoolel veel 30 värvitooni. Peale tavalise laki, on Wild&MILD’il olemas ka mitmed erinevad erilakid – Matt (14 tooni), Glow (pimeduses helendav lakk – 6 tooni), Colorchange (päikese käes värvimuutev lakk – 12 tooni), Diamond (ülisädelev lakk – 12 tooni).

Tõeliselt populaarsed kõikidest lakkidest on aga neoonroosa (M006 – Pink Mania), läbipaistev (M003 – Pure Soul), neoonoranž (M004 – More, more, more). Esiviisikusse mahub ka tavaline must küünelakk (M002 – Lady in Black) ja valge (M001 – Snow White).

Millist küünelakki te ise kõige parema meelega Wild&MILD sarjast kasutate ja miks just seda?
Ma kipun olema selline inimene, kes armastab kõiki värve. Mu sahtlis leidub tõenäoliselt igast värvitoonist mõni pudel küünelakki. Varem armastasin ma rohkem siniseid toone (M050 – Wild&MILD Zombie Club ja WD11 – Wild&MILD Diamond Times Square), kuid nüüd olen enda jaoks avastanud uuest sarjast kaks neoontooni – oranž (M035 Summer mood) ja roosa (M005 – Neon Pink). Kui ma peaksin valima ühe tooni, siis oleks selleks number 35 – neoonoranž, sest see on kõige intensiivsem, omapärasem ja sügavam värv, mida ma varem kunagi näinud ei ole. See on ideaalne absoluutselt igas mõttes – lihtsalt lakkides paistab see imehästi silma, samuti saab sellega teha küünemaalinguid ning lihtsalt meenutab suve, mida ma nii ootan.

Kust saab Wild&MILD küünelakke osta?
Wild&MILD lakke saab osta erinevatest suurematest kauplustest: Prismadest, Selveritest, suurtest Maximatest, Rimidest ning veel mõndadest väiksematest poodidest.

laupäev, 16. veebruar 2013

7 vihjet, mis võivad Sulle kaalulangetamisel kasuks tulla


Esimene: Võta rahulikult
Umbkaudu 20 minutit kulub selleks, et Su aju saaks Sinu maolt informatsiooni ehk sõnumi selle kohta, et oled söönud piisavalt, küllaldaselt ning et rohkem pole vaja. Ülesöömise tõenäosus on seda väiksem, mida aeglasemalt ja mõtestatumalt (ei oska isegi arvata, kas see oleks õige väljend, kuid paremat ei tulnud pähe) Sa sööd. Ehk siis kindlasti ära söö, vaadates telekat, istudes samal ajal arvutis või lugedes ajalehte – keskendu vaid söömisele. Ära kühvelda endale sööki sisse nagu makstaks Sulle minutis söödud koguste pealt – pane pärast iga suutäit söögivahend käest (vähemalt proovi seda teha), näri ja mälu rohkem!

Teine: Psühholoogia
Kas teadsid, et 1kg rasva sisaldab endas rohkem energiat kui sama suur kogus dünamiiti? Pole siis ka ju midagi imestada, kuipalju ona vaja pühendumist temast lahtisaamiseks J Spordipsühholoogid on öelnud, et suurim vahe võitjate ja kaotajate vahel on võitjate suutlikkus püsida eesmärgikursil ka väga suure surve all. Mis muidugi ei tähenda seda, et võitjad üldse vigu ei tee või ei eksi – nad lihtsalt taastuvad kiiremini, õpivad oma läbikukkumistest ja põrumistest ja jätkavad edasiliikumist. Kaalulangetamise puhul on võitjad need, kes seavad omale eesmärgid (a la -10kg 5 kuuga), püsivad kursil, aktespteerivad tagasilööke ja seisakuid ning ei lase ennast häirida „segajatest“.

Kolmas: Energiadefitsiit
Kaotamaks keharasva 1 kg võrra tuleks Sul luua laias laastus 9000 kcal suurune energiadefitsiit. Lihtne, kas pole – süüa näiteks iga päev ca 250kcal vähem kui Sa seni oled harjunud ja kui ka lisaks nö põletad trennide/liikumisega  veel 250kcal, siis ongi Sul koos juba tervel -500kcal, mis ca 18 päeva annabki Sulle kokku ca 9000kcal ning see omakorda on võrdne 1kg rasva kadumisega Sinu organismist. Ei maksa seda muidugi võtta absoluutse tõe pähe, sest nagu eespool juba kirjas oli, on võimalikud ja seisakud ja tagasilöögid, kuid reguraalselt treenides ning toitumist kontrollides on normaalne kaalulangus rasvamassi arvelt ühes kuus ca 2kg ehk –18000kcal. Piisavalt aeglane kaalulangetus tagab ka hilisema soovkaalu püsimise režiimi järgimisel.

Neljas: Jooga ja Pilates
Ilmselt pole mitte kellelegi uudiseks, et kardiovaskulaarne treening (ehk siis aeroobne treening) on väga hea rasvapõletuseks, kuid olen suht kindel, et järgmine väide tuleb Sulle üllatusena – erinevate uuringute tulemusena on selgunud, et ka Jooga ning Pilates on selleks suurepärased vahendid. Ok, nad küll otseselt ei põleta mitte niivõrd kaloreid, kuid nad aitavad tõsta Sinu teadlikkust ja ensedistsipliini, jäämaks oma kaalulangetamiskava juurde. Mis ma sellega öelda tahan, on see, et kui lisad oma senisesse kaalulangetamisvõrrandisse aeroobse treeningu ja lihastreeningu kõrvale ka Jooga ja Pilatese, saavutad kindlasti oluliselt paremaid tulemusi kui ilma nendeta.

Viies: Reeded
Paljudele oma klientidele olen ma soovitanud oma kehakaalu kontrollimist, kaalumist igal hommikul, kuid sageli võib see kaasa tuua lisastressi. Miks? Igapäevaselt ei pruugi kehakaal sugugi langeda, samas võib see aga ühe päevaga kukkuda rohkem kui terve eelneva nädalaga. Sellepärast võiksid ennast kaaluda üks kord nädalas, reedeti ja just sellelsamal põhjusel – mitte tekitada omale lisastressi. Reedene kaalumine oleks Sulle kui meeldetuletuseks, kusmaal hetkel oled ja kuna on tulemas nädalavahetus, siis ka meenutamaks, et just nädalavahetus on see, kus saab reeglina toime pandud enamus „kuritegusid“ senise järjepidevuse suhtes.

Kuues: Päevik
Isegi kui Sul on etteantud toitumiskava, siis tasub ikkagi pidada (toitumis)päevikut, tõsiselt kasulik abimees. Päevik aitab Sul keskenduda sellele, mida Sa sööd, millal Sa sööd, miks Sa sööd ja kui palju Sa sööd. Tee omale lihtne tabel tulpadega Millal, Mida, Miks ja Kui palju ning vaata see iga päeva lõpus üle. Ja usu mind, see võib Sulle tulla üllatusena, kui loed kui palju Sa tegelikult sööd rohkem kui oleks pidanud. Päeviku tegelik väärtus seisneb aga hoopiski selles, et iga kord, kui sead oma sammud külmiku poole, sunnib ta Sind peatuma ja endalt küsima: „Kas mul tõesti on seda vaja?“

Seitsmes: Lihastreening.
Olulisel kohal Sinu kaalulangetamise teel on kindlasti lihastreening. Miks? Sest Sa mitte ainult ei põleta kaloreid lihastreeningu ajal, vaid ka tükk aega pärast seda, rääkimata siis ka juba toonuses lihastest, mis trenni abiga endale lood.
Allikas: Treenitargalt.ee 

reede, 15. veebruar 2013

Nahk nõuab kreemi


Nahahooldusele tuleks pöörata tähelepanu küll aasta läbi, kuid tasub teada, et kevadel tunneb nahk eriti suurt puudust kreemidest. Tuule käes karedaks muutunud nahk vajab niisutavat kreemi, ereda päikese vastu aga päikesekaitsekreemi.

Kevadiste nahaprobleemide lahendamiseks annab nõu Tartu Ülikooli Kliinikumi nahahaiguste kliiniku juhataja professor Helgi Silm.

Oht päikesega liialdada
Kevadel ohustab nahka kõige enam ere päike. “Meie inimesed tahavad pärast pikka põhjamaist talve päikest nautida ja sageli liialdavad sellega,” räägib prof. Silm. “Kevadine päikesekiirgus on intensiivsem. Kuna nahk ei ole veel päevitunud, oleme seetõttu päikesekiirtele vastuvõtlikumad ja tundlikumad.”

Üldine reegel on selline, et mida tõmmum nahk, seda vähem tundlik on see päikese suhtes ja seda kauem võib päikest nautida. Heleda nahaga, punapäised ja rohekate silmadega inimeste nahk on palju tundlikum. “Aga päris nii ka ei julge öelda, et juuksevärvi järgi saab nahatüüpi oletada,” märgib prof. Silm. “Sest on küllalt brünette, kes on väga heleda nahaga. Kuid enamasti siiski käivad koos tumedad juuksed ja tumedam nahk.”

Kreem ei lase kõrbeda
Et mitte nahka ära kõrvetada, tuleks vastavalt nahatüübile valida päikesekaitsekreem. Kreeme faktoriga alla 10 peetakse nõrkadeks, faktoriga 10-15 keskmise tugevusega ja faktoriga üle 15 tugevateks. Õrna nahaga inimene peaks valima kaitsekreemi faktoriga vähemalt 15. Kes põeb mingit nahahaigust, mis päikese mõjul võib ägeneda, peaks eelistama veelgi tugevama toimega kreemi. Õige aeg kreemi nahale määrimiseks on 20 minutit kuni 2 tundi enne päevitama minekut.

Prof. Silm kinnitab, et päikesekaitsekreemid tõesti kaitsevad nahka. Kuid samas tuleks arvestada, et lisaks kaitsefaktorile sõltub kreemi efektiivsus ilmast. Tuul ja niiskus, samuti higistamine, ujumine ja kuivatamine vähendavad kaitset.  Nahaarst kinnitab, et päikesekaitsekreemid sobivad samuti meestele, sest ka nende nahk on õrn. “Võibolla õrnema nahaga mehi on isegi rohkem, sest naised on ennast ajapikku harjutanud päikesega rohkem kui mehed,” lisab ta.
Higistamine “ravitav”

Ilmade soojenedes muutub järjest suuremaks probleemiks higistamine, kuid abivahendid selle vastu on täiesti olemas. “Vanasti saime soovitada ainult sooja ja külma dushi vaheldumisi ehk siis naha veresoonte gümnastikat aga praegu on olemas higistamisvastased aerosoolid ja puudrid,” räägib prof. Silm. Higistamisvastaseid kreeme ta ei soovita. “Sest tugevasti higistav nahk on märg ja kui sinna kreemi peale panna, võib asi hullemaks minna ja nahk võib irduda.” Nahaarsti sõnul on parem valik puuder ja , mis kuivatavad nahka hästi. Igatahes soovitab prof. Silm higistamise vastu midagi ette võtta. “Sest liighigistamine vähendab naha kaitsevõimet ja inimene muutub vastuvõtlikumaks nakkushaigustele. Näiteks seenhaigused hakkavad liighigistamise korral vohama.”

Prof. Silma sõnul on üsna loomulik, et mehed on higistamisega rohkem hädas kui naised. “Esiteks seepärast, et nad lihtsalt higistavad rohkem. Teiseks kannavad mehed kevadel-suvel umbsemaid jalatseid. See mängib ka rolli.”

Apteegisarjad ärritavad vähem
Kuidas mõjutab kosmeetika nahka? “Kui mõõdukalt ja mõistlikult kasutada, siis kaitseb,” ütleb prof. Silm. Näiteks kuiva nahaga inimesed vajavad kindlasti niisutavaid kreeme, eriti kevadel, kui on palju tuuliseid ilmu. Tuul aga kuivatab nahka, eriti kui minna välja pool-niiske nahaga.

Dekoratiivkosmeetikaga liialdamine võib nahka kahjustada, kui seal leidub palju komponente, mis põhjustavad naha ülitundlikkust. “Selles suhtes on apteegisarjad on enam-vähem inimsõbralikud,” räägib nahaarst. “Need on korralikult testitud ega tohiks nahaärritust põhjustada. Kuid 100% kindel ka ei saa olla. Mõni inimene peab katsetama isegi mitut apteegisarja, enne kui endale sobiva leiab.”

Ka sellest, millise seebi või dushigeeliga ennast pesta, sõltub naha väljanägemine, kinnitab prof. Silm. “Meie vesi on küllaltki kare ja seetõttu ärritab nahka. Apteegisarjade pesemisvahendid on tihti allergikutele mõeldud ja need peaks igaühe nahale hästi mõjuma.”

Bakterid jäägu alles
Antibakteriaalseid seepe nahaarst ei soovita. “Need võivad, aga muidugi ei pruugi, mõnel inimesel allergiat põhjustada,” ütleb ta. “Meil on neid patsiente küll ja küll olnud.” Professor Silma sõnul on täiesti vale, kui kusagil reklaamis väidetakse, et miski “puhastab naha kõigist bakteritest”. Ta märgib, et praeguseks on mitmes reklaamis viga ära parandatud ja nüüd väidetakse, et “puhastab naha kahjulikest bakteritest”. “Nahka steriilseks teha ei saa,” ütleb ta. “Ja kui saaks, oleks me haigustele palju vastuvõtlikumad, sest nahapinnal olevatel bakteritel on ka kaitsev funktsioon.”

Oma naha eest hoolitsemisel on raudreegel ikkagi puhtuse pidamine. “Vesi ja seep on kõige parem kosmeetika,” kinnitab prof. Silm. “Ei tasu peljata kreemide kasutamist. Leidke endale sobiv pehmendav-niisutav kreem, kõige kindlam, kui apteegist.”

Allikas: Inimene.ee

neljapäev, 14. veebruar 2013

Avasta Wild&MILD küünekaunistuste tähenduslik maailm


Traditsioonilised sümbolid moodustavad universaalse keele. Kes sümboleid ei mõista, sellele tundub sümbolite maailm müstiline ja ehk ka arusaamatu.

Algselt polnud aga ka meile tänapäeval tuntud sümboleis midagi müstilist: tavaliselt olid need tuttavad esemed, mis tähendasid mingit ideed, omadust, emotsiooni, väärtust, püüdlust, uskumust, lootust või hirmu. Nende eesmärgiks oli pakkuda kohe äratuntav vaimne pilt või mõiste.

Kuna lähenemas on valentinipäev, siis sel korral süveneme armastuse sümbolite maailma.
Lääne kunstis on Venus ja Cupido olnud kõige kuulsamateks armastuse kujunditeks 15. sajandist alates. Venus põhines Kreeka jumalannal Aphroditel, kes poeet Hesiodose sõnade järgi sümboliseeris „armastuse magusat naudingut ja armast hellust“. Rooma armastusjumal Cupido põhineb samuti Kreeka mudelil. Hesiodose jumal Eros sümboliseeris iha muundumisjõudu. Tema vibu ja nooled tähendavad armastuse haavu ja selle pimedust.



SDR-148
Tänapäeval on süda peaaegu armastuse sünonüüm ja oma sentimentaalses stiliseeritud vormis laialdaselt tuntud. Kuid südame kasutamine romantilise tulisuse sümbolina võib ulatuda kõigest keskaega. Muistses maailmas oli süda peamiselt keskme filosoofiline sümbol. Aegamööda kujunes see armastuse sümboliks, sest armastuse emotsioon ise nihkus vaimse ja sensuaalse elu keskmesse.

SDR-043

Leegitsev süda võib sümboliseerida kiindumust pühakusse või müstikusse, aga ka mehe kiindumust naisesse või vastupidi. Noolega läbistatud süda aga sümboliseerib valentinipäeva kontekstis sensuaalset armastust või igavest armastust.


DN-676

Ka lilled on olnud sajandeid hingelise ja sensuaalse armastuse sümboliteks ning on seda ka tänapäeval. Lillede võimas sümboolika tuleneb iidsest seosest ilu, nooruse ja rõõmuga. Lilled on jäänud kõige populaarsemaks armastuse sõnumitoojaks, osalt tänu sellele, et suudavad tabada selle tunde värske spontaansuse.


NYC-14
Kui ajaloos tagasi minna, siis oleks hea teada näiteks seda, et viktoriaanid töötasid välja keerulise lillede koodi, kus erinevad õied edastasid armastuse võitmisel erinevaid tähendusvarjundeid. Kollane roos võis viidata, et saatja on armukade, valge rooside kimp aga väljendas austust saaja noorusliku puhtuse suhtes. Kire peamiseks lilleks on olnud ja on tänapäevani punane roos, mis oli ka armastusjumalannade iidne sümbol.


CRA-002

Kokkuvõttes võib aga öelda, et kõik, mis meid ümbritseb ja millele me oma igapäevaelus erilist tähelepanu ei pööra, omab või on omanud varasemalt  selgemat ja pealtnäha müstilist tähendust. Kui sümbolite maailma süveneda, avab maailm meile veel ühe imelise ukse ja võimaluse mõista meie ümber toimuvat paremini ning sellest ka aru saada.


Alati pole sõnu vaja, kasutage sümboleid!

kolmapäev, 13. veebruar 2013

Kulmude uskumatu jõud!


Tugev kulmukaar on moepildis tagasi ning kõigi huulil on küsimus, kuidas lisada oma kulmudele lopsakust. Juba mitu hooaega järjest on maailma jumestuskunstnikud tõstnud esile täidlaste ja veidi metsikute kulmude ilu. Paksemad kulmud aitavad raamida nägu ning võivad sinu välimuselt lausa aastaid maha võtta, sest neid seostatakse nooruslikkusega.

Meie võime sulle kinnitada, et isegi kui sind pole õnnistatud mahukate kulmudega, on sul võimalus need endale paari jumestustriki ja hooldusvõtte abil võluda.

Ilusa kulmukaare saamise nipid

Anname sulle paar nippi, kuidas saavutada hoolitsetud, lopsakad ja naturaalsed kulmud.

1. Kulmude ettevalmistus ja kitkumine

Alustuseks kammi kulme mööda nende kuju veidi ülespoole. Nii saad teada kulmu loomuliku kasvukoha ja kontrollid kulmukarvade pikkust. Kui karvad on liiga pikad või laines, võid neid veidi maniküürikääridega lühemaks lõigata, et vorm oleks konkreetsem. Ole seda tehes äärmiselt ettevaatlik!
Pintsettidega eemalda ainult need karvad, mis asuvad kulmu loomulikust vormist eemal. Kitku kulmukarvu alati üks karv korraga ning kindlasi karvakasvu suunas! Võid kitkuda nii kulmu alt kui pealt, kuid hoia end seda tehes pigem tagasi, sest uus trend nõuab maksimaalset tihedust. Samuti pea meeles, et uue trendi puhul kasutatakse kitkumist selleks, et kulme naturaalselt vormida. Kulmude peenemaks kitkumine unusta ära, see on minevik!

2. Kulmude vormimine pliiatsi või lauvärviga

Kõige laialt levinum viis kulmude vormi viimistlemiseks ja võimalike tühimike täitmiseks on kulmupliiats, millega saab teha kulmude vahele õrnu karvu imiteerivaid tõmbeid. Ära unusta kuldset reeglit: mida vähem, seda parem!

Tavaliselt tuleb kulmupliiatsi tooni valmisel võta arvesse juuste toon. Kui sul on heledamad juuksed, siis vali hallikaspruun pliiats, kui tumedamad, siis pigem tumepruun. Soovitame proovida sarja Make Up For Ever kulmupliiatseid. Kõige lihtsam on aga valida HD Brows must pliiats – see sobib kõikide juuksevärvide puhul, blondist brünetini, kuna matkib karva loomulikku paksust ja värvust. Ainult punapead võiksid valida hoopiski HD Brows pruuni pliiatsi.

Kui tunned hirmu liiga konkreetsete kulmupliiatsite ees, siis on heaks lahenduseks ka õrn matt lauvärv või spetsiaalsed kulmuvärvid. Nendega saad eriti loomuliku ja maheda tulemuse. Kui oled blond, siis kasuta värvi, mis on kaks tooni tumedam su loomulikust kulmutoonist. Kui oled brünett, siis aga tooni, mis veidi heledam su loomulikust kulmutoonist. Kanna lauvärvi kaldes pintsliga karvajuurtele, et täita lünki ja lisada defineeritust. Hästi toimivadkulmuvärvid sarjast Jane Iredale ja spetsiaalsedkulmukomplektid sarjast HD Brows.

3. Kulmude viimistlus vahaga

Kui oled kulmupliiatsi või lauvärviga väikeste lünkade täitmise ning vormi andmise lõpetanud, siis viimistle kulmud läbipaistva kulmugeeliga. Geel fikseerib karvakesed ning annab kulmukaarele läiget. Proovi näiteks sarja Make Up For Ever või sarja HD Brows läbipaistvat kulmugeeli.

Mõned kaubamärgid pakuvad lisaks läbipaistvatele vahadele ja geelidele ka toonivaid kulmugeele, mis annavad kulmudele lisavärvi ning fikseerivad nende kauni kuju. Multifunktsionaalsed toonivad tooted säästavad aega, sest nendes on ühendatud pliiatsi või kulmuvärvi ning läbipaistva geeli toime. Proovi näiteks kolme erineva värvivalikuga kulmugeeli Jane Iredale Pure Brow Gel, mis muudab kulmud siledamaks ning tervemaks.

Kauni vormiga kulmud on hinnas ka Hollywoodi staaride seas

   

Kulmud, mida vältida!

Suure ja laia kujuga kulmud on moes, aga see ei tähenda tumeda pliiatsiga ebaloomulikult suuremaks joonistatud kulmukaari. Kindlasti oled kasvõi värsketel moefotodel näinud dramaatilisi raskepärase ja konkreetse joonega kulme, mis ei püüagi näida pehmed ja loomulikud. Selline ekstravagantsus pole aga kindlasti kõigi jaoks.
  

Soovituslikud tooted (vajuta pildile, et saada täpsem info toote kohta):

 
  

Kulmude taastamine

Pole vaja muretseda, kui sul on ülekitkutud kulmud. Appi tulevad professionaalid ning kasvu soodustavad superseerumid!

Kui sa pole kindel, kuidas oma loomuliku kulmuvormi ilu esile tõsta või oled kogemata oma kulmud ära rikkunud, siis soovitame abi otsida professionaalidelt. Hästi koolitatud iluprofid oskavad nõu anda ka väga õnnetute kulmu-look’ide puhul.

Kindlasti peaksid olema profi valimisel ettevaatlik, mitte kõik pole nii osavad kui nad väidavad. Uuri sõbrannade või tuttavate soovitusi, kelle kulmukuju sulle meeldib. Kindlasti vaata ka kulmutehniku enda kulmu kuju – suure tõenäosusega saad just samas stiilis kulmud ka endale. Ebameeldivate üllatuste vältimiseks aruta tehnikuga läbi võimalikud variandid ja lepi soovitud tulemuses kokku juba enne protseduuri algust. Kulmukasvu tsükkel on 4 kuud. Loomuliku kulmukaare tagasi kasvatamiseks võib aga kuluda veel rohkem aega.

Kulmude tagasikasvatamisel ja ka tiheduse saavutamiseks võta appi uudsed kulmuseerumid, mille puhul võid saavutada 60 päeva jooksul isegi 75% tihedamad kulmud. Kõik seerumid pole muidugi võrdselt tõhusad. Proovida võiksid näiteks sarja HD Brows kulmuseerumit.

Kulmud korrastab Glow Make-up Studio tiim

Kulmude korrastamiseks on spetsialistide jaoks välja töötatud ohtralt erinevaid programme, mis kasutavad erinevaid meetodeid. Meil on hea meel teatada, et 2012. aasta lõpus läbisid nii Lana kui Ksenia edukalt ühe Inglismaa populaarseima ja nõutuima kulmude korrigeerimise stuudio HD Brows koolituse. Glow Make-up Studio on nüüdsest ametlik HD Brows salong-esindus Eestis, Lätis ja ka Leedus!
Põneva HD Brows protseduuri käigus kasutatakse kulmukuju korrigeerimisel ja muutmisel nii juba tuttavaid pintsette kui ka vaha ja niiti. Lisaks ka hoolega valitud vahendeid, mis aitavad kulmudel näida täidlasemad ja konkreetsemad.

High Definition kulmud

Termin high definition ehk kõrge definitsioon on kindlasti tuttav tehnikamaailmast. Jumestuses tähendab see seda, et kulmud näevad ideaalsed välja ka kõige lähima fotovõttega.

HD kulmuhoolduse austajad on paljud jumestuskunstnikud. Protsess koosneb mitmest sammust ning lõplik eesmärk on ideaalne ning kaasaegne kulmukaar. Mainitud sammude hulka kuuluvad värvimine, karvade eemaldus vaha, niitide ja pintsettidega, aga ka lõppviimistlus kosmeetiliste vahenditega. Loomulikult pole tegemist võluprotseduuriga, mis suudaks muuta niitpeened kulmud korraga lopsakateks ja täidlasteks. Aga järgides kindlaid soovitusi ja taastamisprotsessi, on võimalik kulmude kuju ja seisundit siiski nähtavalt parandada.

Alates veebruarist pakub Glow Make-up stuudio kõikidele huvilistele HD kulmude elamust. Aja broneerimiseks ja täpsema info saamiseks HD Brows protseduuri kohta, vajuta lingile.

Täiuslikud kulmud kõigile!

Kulmude kujundamise oskus on tähtis mitte ainult kosmeetikutele, vaid ka jumestajatele. Uuest aastast oleme täiustanud Glow Make-up Studio meigikooli õppekava uue kulmude korrigeerimise kursuse lisamisega. Koolitus “Täiuslikud kulmud” annab põhjalikud teoreetilised teadmised ja praktilised oskused, et saaksid pakkuda oma klientidele kõrgel tasemel teenust, mis hõlmab kulmude vormi loomist, nende loomuliku kuju säilitamist ning hoolitsetud välimuse tagamist.

Kursuse maht on 16 akadeemilist tundi. Registreeri end koolitusele, et saaksid tänapäeva ilumaailmas väga nõutud oskused. Täpsema info koolituse kohta leiad siit.
Allikas: Glowmakeup.ee

teisipäev, 12. veebruar 2013

Igapäevased nõuanded haprate küünte kaitsmiseks


Haprad, lõhenevad, pehmed või õhukesed küüned on üsna tavaline probleem. Seda esineb umbes 20% Euroopa ja Põhja-Ameerika rahvastikust ning umbes 2 korda sagedamini naistel.

Hapraid küüsi iseloomustavad kas pikipidised lõhed või ristipidine kihtide eraldumine küüne vabast servast. Samuti on sageli probleeme küünte pikaks kasvatamisega.

Sageli arvatakse, et küüned muutuvad hapraks ja kaotavad elastsuse seoses mõne vitamiini puuduse või sisemise haigusega, kuid tegelikult on see harva põhjuseks. Täheldatud on geneetilist fooni, kuna ligikaudu pooled haprate küüntega patsiendid mainivad sarnast probleemi oma perekonnas.

Siin on kirjas mõned igapäevased nõuanded haprate küünte kaitsmiseks:
  • Vähendage käte ja küünte kokkupuutumist vee ja puhastusvahenditega.
  • Kandke majapidamistöödel kindaid, eelistatult puuvillase alusvoodriga
  • Hoidke küüned lühikesed, kandilise kujuga, otsast vaid kergelt ümarad.
  • Piirake küünelaki eemaldaja kasutamist võimalusel paari korrani kuus. Eelistage atsetoonivaba toodet ning niisutage küüsi ka peale laki eemaldamist.
  • Küüsi võivad aidata kaitsta küünelakid ja küünetugevdajad. Vältige tooteid, mis sisaldavad tolueensulfoonamiidi või formaldehüüdi.
  • Niisutage küüsi alati peale märgumist. Hästi sobivad humektante (AHA-happed, uurea, glütseriin, propüleenglükool jt.) sisaldavad kreemid, rasvasemad kreemid või õlid (eriti jojoba õli). Ka näiteks vahajas huulepalsam võib väga edukalt küüsi kaitsta.
  • Vältige küünte mehhaanilist kahjustamist (tööalaselt, maniküüri käigus) ja teravaid maniküürivahendeid.
  • Maniküüri tehke peale vanni või peale 5-10 min. käte leotamist õlivannis.
  • Küünenahkasid ärge lõigake, vaid lükake õrnalt tagasi. Liiga jõuline lükkamine võib kahjustada uue küüne kasvamist ja soodustada infektsiooni teket.
  • Küüsi viilige pehme küüneviiliga vaid ühes suunas ning 45-kraadise nurga all, külgedelt keskosa suunas. Igapäevane ebatasasuste korrigeerimine aitab vältida edasist murdumist ja lõhenemist.
  • Parandage küünelõhed värvitu täitelaki abil.
  • Vältige pikaajalist kunstküünte kandmist. Lubage küüntel puhata vähemalt 1-3 kuud aastas.
  • Külma ilmaga kandke kindaid
Allikas: www.derma.ee

esmaspäev, 11. veebruar 2013

Ärata oma küüned ellu Wild&MILD värviliste küünelakkidega ja tea, millist sõnumit erinevad värvid endas kannavad!


Suure osa välismaailma kohta käivast informatsioonist kogub inimene meelte kaudu, 90% teadmistest saadakse nägemismeelega. Ümbritsevaid esemeid ja inimesi on võimalik identifitseerida ka ilma värvikogemuseta, vaid vormi, liikumise, tekstuuri ja heleduse-tumeduse põhjal. Värv pakub siiski palju tõhusamaid eristamisvõimalusi.

Küllap on värvid meie elus niivõrd loomulikud ja harjumuspärased, et valdavalt laseme ennast neist mõjutada enesele teadmata. Vähesed teavad, mis mõju peitub ühes või teises värvis.

Tegelikkuses on värvid omamoodi meeleolu indikaatorid: julged värvid kannavad endas optimismi ja suhtlemisjulgust, pastelsed toonid vaoshoitust, tumedad aga enesega isekeskis olekut. Loomulikult pole ühelgi värvil aga kokkuvõtteks ühesugust universaalset ja muutumatut tähendust, mis sobiks kõikidele inimestele – värvide mõju on individuaalne.

Küll aga on hea teada, kuidas värvid üldiselt ikkagi mõjuvad ning kuidas inimesed värve tajuvad.
Wild&MILD teeb küünelakkide värvivaliku sulle nüüd lihtsamaks:

Valge: valge on tõeliselt peenele maitsele klassikaline värv ning mõjub kiirgavalt ja šikilt.
Hall: hall on samuti üsna klassikaline toon ja jätab sportlik-tagasihoidliku ning ajatu mulje.
Must: kuigi must ei ole otseselt värv, on ta siiski ülimalt populaarne. Must jätab enamasti elegantse või piduliku mulje. Samal ajal mõjub must värv ka autoritaarselt.

Punane: punane värv mõjub vaataja silmadele eriti stimuleerivalt. See värv jätab mulje optimismist ja iseteadlikkusest, samas võib ta väljendada ka dominantsust.

Kollane: kollane on eriline ja tähelepanu äratav värv, mis jätab avatud, rõõmsa ning hoogsa mulje. Kollast peetakse ka nooruslikusse värviks.

Oranž: see helendav värv omab “ärataja” mõju ning väljendab elujõudu ja loomingulisust. Oranžid toonid jätavad sinust jõulise ning moodsa mulje.

Sinine: tumedamast sinisest toonist kiirgub elegantsi, samas mõjub see toon ka rahustavalt. Seevastu keskmise tumedusega sinises paistate sportlik ja moodne. Helesinine jätab lisaks sportlikule ka värske mulje.

Türkiis: türkiis on nooruslik ja peen toon, millest kiirgab õrnust.

Roheline: roheline rõhutab loomulikku välimust. Olenevalt rohelise toonist mõjuvad rõivad noorusliku ja hoogsana. Peale selle väljendab roheline värv ka sümpaatiat ja soojust.

Beež: beež jätab eelkõige rahuliku ja luksusliku mulje. Samas võib ta mõjuda ka sportlikult, loomulikult ja klassikaliselt.

Pruun: pruun on loomulik ja samas elegantne värv. Ka see värv rõhutab kassikalisust.

Allikas: Wild&MILD 

pühapäev, 10. veebruar 2013

Üllata oma kallimat – kingi talle fotosessioon!


Monika Kuzmina 
Jah, kui fotograaf Riina Vaikmaa ise seda teksti loeb, siis ta on veidi või veidi rohkem üllatunud. Ta ütleb ikka, et on fotomaailmas täiesti uus ja hoiab end tahaplaanile.

 Mida Riina aga tahaplaanile peita ei saa, on tema erilise käekirjaga peenetundelisusest pakatavad pildid. Tema fotosid vaadates kiirgab iga pildi tagant midagi sõnadega seletamatut ning muinasjutulisust. Tundub, et Riina Vaikmaa on leidnud oma kutsumuse – see on fotograafia.

Armastan Riina Vaikmaa fototöid ja seepärast soovitangi GoodNews lugejatel sellel aastal üllatada oma kallimat fotosessiooniga – jäädvustage elu imelisi hetki, jätke fotode abil meelde tunded, mida teineteise vastu praegu tunnete ning pildistage naeratust ja naeru kallima suul. Fotograaf Riina Vaikmaa on selleks loodud.
Fotograafi Riina kinkekaardi saad kallimale valentinipäevaks soetada sellelt aadressilt: http://www.riinavaikmaa.com/blog/kinkekaart/

reede, 1. veebruar 2013

Kas Teadsid...


Miks parfüümid erinevate inimeste peal erinevalt lõhnavad?

Kehakeemia, toitumisharjumused ja vanus mõjutavad parfüüme. Samuti koosneb lõhn mitmetest essentsõlidest, mis reageerivad nahas leiduvate õlidega. Mõned õlid imenduvad kergemini kui teised, seetõttu ongi parfüümi lõhn nahal individuaalne.

Miks sa oma lemmiklõhna aroomi enam ei tunne?
See on sinu lõhnataju pärast – oled oma lemmikparfüümiga nii ära harjunud, et ei tunne enam selle lõhna. Sel juhul võid proovida näiteks eriliste sündmuste puhul mõne muu parfüümi kandmist või aeg-ajalt parfüümi vahetada.

Kuhu tuleks parfüümi pihustada?
Kanna parfüümi kohtadele, kus tunned oma pulssi (kuid ära hõõru naha sisse): randme ja küünarnuki sisekülgedele, kõrvade taha, meelekohtadele, põlveõnnaldesse, kuklale või dekolteepiirkonnale. Samuti võid parfüümi õhku pihustada ning siis „lõhnapilve“ keskele astuda. Tualettvett kanna kogu kehale või juustele, nii et lõhn vabaneb juustest iga kord, kui need liiguvad.

Kuidas lõhna veel kasutada?
Võid lisada paar tilka oma lemmikparfüümi vannile või vette, kui pesed oma naistepesu.

Kuidas lõhna hoida?
Hoia kõiki lõhnatooteid jahedas, kuivas kohas. Kork peaks olema alati tihedalt suletud. Ideaalis säilib lõhn kauem, kui hoiad pudelit originaalkarbis.

Mida teha, et parfüüm kauem püsiks?
Üks hea võimalus on lõhna „kihtidena“ kanda – seda saab teha, kasutades erinevad tooteid samast parfüümisarjast. Nii jääb lõhn sügav ja mitmekihiline ning püsib kauem. Suvel võid kasutada vaid kehaemulsiooni ja deodoranti, õhtuste ürituste puhul aga lisaks ka parfüümi. Kõik sõltub siiski sinu eelistustest.

Miks peaksid muretsema rohkem kui ühe parfüümi?
Sest ühest lihtsalt ei piisa! Väga hea on kasutada päeval, õhtul ja eriliste sündmuste puhul erinevaid parfüüme. Kui sul on rohkem kui üks parfüüm, on sul lihtsalt suurem valikuvabadus.
Allikas: Avon.ee