esmaspäev, 29. juuli 2013

Vetikad on leidnud kosmeetikas laialdast kasutust!

Külliki Piatecki
Vetikad on leidnud laialdast kasutust ka kosmeetikas, kuna tänu teaduse arenemisele erinevatest vetikatest on avastatud aina uusi nahale efektiivselt toimivaid aktiivaineid.

Ajaloost teame, et juba antiikajal kasutati vetikaid balneoteraapias. Hiinas kasutati vetikaid põletushaavade ja naha põletikuliste protsesside raviks 3000 eKr. Meditsiinis on ravitud vetikatest saadava õliga artriiti ja 18 sajandil hakati ära kasutama pruunvetikatest saadavat joodi kilpnäärme haiguste ravimiseks. Inimese kilpnääre vajab joodi türosiin-nimelise hormooni tootmiseks, mis ergutab närvisüsteemi ja mõjutab oksüdeerumisprotsessi rakkudes. See hormoon reguleerib ainevahetust ning aitab organismil muuta valke, rasvu ja süsivesikuid energiaks.

Millised näevad välja need saladuslikud vetikad?

Vetikad on maailma vanim taimeliik, mis moodustas 500-600 miljonit aastat tagasi kogu taimeriigi – nad vohasid kõigis veekogudes ajal, mil veel ei olnud maismaataimi (ega üldse kõrgemaid taimi). Samal ajal täitsid nad ka tähtsat ülesannet – varustasid Maa atmosfääri hapnikuga, luues sobiliku keskkonna paljude hilisemate organismide jaoks.

Osadest vetikatest on järele jäänud kivistunud ainet. Kivististena on säilunud põhiliselt lubi – ja ränivetikad – need on vetikad, mille rakukesta muudab vastupidavaks lubi- või räniaines.

Kõik vetikad sisaldavad klorofülli (rohelist pigmenti), kuigi osa neist ei ole rohelised. Vetikate pruunikas ja punakas värvus on tingitud teistest pigmentidest, mis rohelise klorofülli ära varjavad. Sõltumata värvusest toimub kõigis vetikates fotosüntees. Värvuse alusel jaotataksegi vetikad kolme hõimkonda: rohevetikad, punavetikad ja pruunvetikad. Vetikaid tuntakse tänapäeval üle 25 000 liigi, kõige liigirikkam on rohevetikate hõimkond (Chlorophyta), kus on umbes 16 000 liigi.

Vetikad on võimelised kasvama väga erinevates tingimustes, kuid enamus neist areneb jõudsalt just jahedas kliimas ja kõrge soolakontsentratsiooniga veekogudes. Erinevad vetikad levivad hästi nii madalates ( tõusu-mõõna piirkonna) vetes kui ka väga sügaval ookeni põhjas. Kuna Ameerikas kasutatakse vetikaid palju loomasöödaks ja väetiseks on seal rajatud ka spetsiaalseid vetikate kasvatus farme.

Ka oma suuruselt võivad vetikad olla väga erinevad: üheraksetest mikroskoopselt nähtamatutest kuni mitmekümne meetri pikkuste taimedeni.

Kosmeetikas kasutatakse umbes 40 liiki vetikaid. Tänapäeva kosmeetikas kasutatakse vetikaid laialdaselt nii näo kui kehahooldustoodetes.

Ühelt poolt kasutatakse neid toodete konsistentsi tagamiseks. Näiteks punavetikatest saadav agar-agar annab toodetele geelja koostise. Pruunvetikast saadav algiinhapet sisaldav pulber muutub veega segades kummitaoliseks massiks on üheks põhiliseks koostisosaks print ehk kummimaskides.

Teiseks kasutatakse vetikaid tänu nende rikkalikule keemilisele koostisele toodetes aktiivainetena. Vetikad sisaldavad rohkelt mineraalaineid, polüsahhariide, lipiide, küllastumata aminohappeid, tsütokiine, antioksüdante ja teisi bioloogiliselt aktiivseid aineid. Tänu niivõrd laialdasele aktiivainete sisaldusele on vetikatel loomulikult ka väga laialdane “heade toimete” spekter:

o Elustavad naha ainevahetust nii epidermises kui ka dermises
o Stimuleerivad mikrovereringet
o Kiirendavad kudede rakuainevahetus
o Omavad põletikuliste protsesside vastast ja rahustavat toimet
o On antibakteriaalse toimega
o Parandavad kudede niiskussiduvusvõimet
o Tasakaalustavad rasunäärmete tegevust
o Tugevdavad naha epidermaalbarjääri ja imuunsüsteemi


Kosmeetikas on leidnud kõige laialdasemat kasutamist Pruunvetika hõimkonda kuuluvad: Laminaria digitata ja saccharina, Fucus vesiculosis, need sisaldavad rohkelt joodi (2479 ppm), C-vitamiini ( 12 – 20 ppm), mükopolüsahhariide, karrageeni, Kaaliumit, proteiine ja B 2 vitamiini. Pruunvetika rakuseintest saadakse algiinhapet , mis on olemuselt polüsahhariid. Pruunvetikatest saadavad aktiivained väljutavad kudedest liigvedelikku ja jääkaineid ning tugevdavad veresoonte seinu.

Kosmeetikas kasutatakse laialdaselt ka punavetikast (Chondrus crispus) saadavaid aineid, milledel on efektiivne kudesid pinguldav toime. Sinivetikates ehk Spirulinas, mis kasvab peamiselt Mehhiko soolajärvedes on rohkelt A, E ja B 12 vitamiini ning gammalinoleenhapet ja proteiini, ning tänu sellele omavad niisutavad ja kudesid elustavat toimet. Tugevaja niisutajana kasutatakse ka rohevetikat ( Ulva lactuca) , kuna see sisaldab rikkalikult just A ja C vitamiini.

Korallvetikaid ( Corallina officinalis, Delesseria sanguiena) kasutatakse kudede ainevahetuse parandaja ja immmunsüsteemi tugevdajana, kuna sisaldavad rohkelt just tsinki, mangaani, magneesiumit ja vaske. Ränivetikas (Diatomaceous) sisaldab palkju erinevaid mineraalaineid ja mikroelemente (mangaan, magneesium, kaltsium jne.) ja on seetõttu efektiivse kudesid elustava ja ainevahetust stimuleeriva toimega.

Vetikate keeruline kolloidne ehitus on väga sarnane inimorganismi vereplasma ülesehitusega, seetõttu tagavad vetikate baasil toodetud toimeained toodete kiire ja tuntava toime. Paljud ainult erinevatel vetikatest saadavatel algainetel baseeruvad kosmeetikatooted on nii lõhna kui ka säilitusainete vabad. Seetõttu on allergiarisk nende toodete kasutamisel minimaalne ja need tooted muutuvad aina populaarsemateks.

Kõige rohkem kasutatakse vetikaid nii toote konsistentsi kui ka toime saavutamiseks just kehahoolduses tselluliidivastastes toodetes, kuna nad kiirendavad ainevahetust, väljutavad liigvedelikku ja jääkaineid ning pinguldavad kudesid.

Järjest enam tuleb turule ka vetikatel baseeruvaid näohooldustooteid. Kui aastaid tagasi kasutati ära just vetikate nahakudet mineraliseerivat ja niisutavat toimet, siis tänapäeval on suudetud tõestada ka vetikatel baseeruvate toimeainete mõju naha basaalkihile. Seega on need muutunud lahutamatuks osaks naha vananemisvastastes hooldustes, kiirendades naharakkude paljunemist, energiavahetust ja niiskussiduvusvõimet.

Samaaegselt vetikate rohkete võimalustega kasutada neid naha välispidises hoolduses on neil ka rohkelt häid omadusi seespidisel kasutamisel. Vetikatel baseeruvaid toidulisandeid on võimalik saada nii teede, kapslite, pulbrite kui ka tinktuuridena. Enamasti on need mõeldud eelkõige kehakaalu normaliseerimiseks ja seedimise korrastamiseks. Kuid olenevalt konkreetsest kasutatud vetikaliigist, nad on ka antioksüdantiivse, diureetilise, toniseeriva, rakke puhastava, stimuleeriva, põletikuvastase, verd puhastava, kolesteroolisisaldust vähendava, mineraliseeriva ja vitamiseeriva toimega.

Meeldivaks alternatiiviks erinevate toidulisandite tarbimisele soovitaksin aga vetikaid otsida hoopis toidukauplustest. Eestis on neid saadaval kahjuks vaid konserveeritud kujul või siis sushi toiduna.

Meeles peaks pidama, et merikapsas on tõeline supertoit, kuna sisaldab rohkem mineraalaineid ja joodi kui ükski teine toiduaine ja kümme korda rohkem kaltsiumit kui piim.

Sobita ehted oma kehaga!

Iga naine on eriline ning naistele meeldib oma ilu ehetega rõhutada. AVON annab nõu, millised ehted millise kehatüübiga sobivad.

LÜHIKE NAINE
Ripatsi või väikeste helmestega kaelakee kandmine annab pisikestel naistel kindlasti hea tulemuse. Väga head näevad välja ka sirged jooned ja pikemad kaelakeed väikese ripatsiga. Avon soovitab veel õrnu lühikesi kõrvarõngaid ja väikesi tagasihoidlikke käevõrusid.

PIKK VÕI KESKMIST KASVU
Keskmist kasvu või pikad naised võivad kanda kõike – eriti moekaid ning suuri aksessuaare. Suured kõrvarõngad, silmatorkavad käevõrud, suured helmed ja muljetavaldavad ripatsid on nende pikkusega proportsioonis. Suurt käevõru võib kanda ka varruka või kinda peal.

TUGEV KAEL
Eriti pikad kaelakeed ja helmed pikendavad lühikest ja tugevat kaela. Neid võib kanda aastaringselt erineva rõivastusega. Pikad kõrvarõngad sobivad samuti hästi, kuna annavad sellisele kehatüübile paremad proportsioonid.

LAIAD KÄSIVARRED
Laiade käsivartega naised võiksid valida õrnad ja peenikesed käevõrud ning kellad. See tasakaalustab nende kehavorme.

KASULIK NIPP!
Üks aksessuaaride põhireegleid on see, et tagasihoidliku rõivastusega kantakse neile särtsu andmiseks kirkamaid ja detailsemaid aksessuaare. Kirgastes toonides rõivastuse juurde valitakse aga tagasihoidlikumad ja lihtsamad aksessuaarid. Nii ei teki probleemi riiete ja ehete omavahelise sobivusega.

Allikas: AVON

laupäev, 27. juuli 2013

Kuivad juuksed: kas neile on ravi?

Juuste kuivaks muutumisel on mitu põhjust. Sinu peanahk võib kuiv olla ning ei tooda piisavas koguses rasu. Selle probleemi põhjuseks võivad olla geenid. Küllalt sageli oleme olukorras ise süüdi ning meie juuksehooldus- ja soenguseadmisvõtted on juuste loomuliku tasakaalu paigast ära ajanud. Juuste värvimine ja ekstreemsed soengud võivad peanahale ja juuste pinnale väga karmid olla ning juuste kuivamist põhjustada.

Enamasti on kuivad juuksed rabedad ning tunduvad katsudes käe all nagu õled. Selliseid juukseid on raske kammida ning neil on vähe läiget. Rasukiht kaitseb normaalseid juukseid ning selle puudumisel muutuvad juuksed kuivaks, õhukeseks ja poorseks. Juuksesoomus muutub samuti karedaks ja poorseks, ja ei ole enam sile ja ühtlane. Nimetatud kihi väikesed ebatäiused lasevad veel juukse sisemusest hajuda ning juuksed hakkavad kuivama.

niisuguse juuksetüübi puhul ei lase sobivate toodete kasutamine juustel enam kuivada. Kõige paremad tooted sisaldavad selliseid hooldavaid aineid nagu Aloe vera ja sheavõi, mis muudab rabedad ja ebatäiuslikud juuksed uuesti siledaks. Lisaks seovad lipiidid niiskust kuivadesse juustesse ning suurenenud silikoonisisaldus muudab juuste kammimise lihtsamaks.

Kümme soovitust kuivade juuste hooldamiseks

  • Ärge peske juukseid iga päev! Iga kord, kui šampooni kasutate, eemaldate juustest kaitsvaid lipiide. Reeglina tuleb juukseid pesta võimalikult harva ja üksnes siis, kui selleks on vajadust.
  • Kasutage üksnes enda juuksetüübile sobivaid tooteid. Õiged tooted sisaldavad vähem kuivatavaid vahtu tekitavaid aineid ning nende suur silikoonisisaldus muudab juuste kammimise lihtsamaks.
  • Kasutage vähemalt kord nädalas mõnda ravivat hooldustoodet. Selline ravi annab kuivadele juustele rohkesti niiskust ning sulgeb juuksepinna hooldavate õlidega.
  • Ärge tehke kuumade tööriistadega soengut ilma juukseid kaitsmata! Juuste sirgestamine (kuumad tangid) ja föönist väljuv kuum õhk kahjustavad juukseid ning eemaldavad sellest niiskust. Seega tuleks juustel lasta võimalikult sageli õhu käes kuivada. Ärge unustage enne uue fööni ostmist kontrollida, kas selle temperatuuri on võimalik reguleerida. Ülekuumenemise eest kaitsmine on ülioluline.
  • Tee tööd: peanaha regulaarne masseerimine parandab selle vereringet ning stimuleerib rasueritust. Ära pese juukseid liiga kuuma veega, kuna see eemaldab juustes looduslikud ained. Kõige parem on kasutada vett, mille temperatuur jääb leige ja mõõdukalt kuuma vahele. Kõige lõpuks loputa juuste pikemat osa külma veega. See muudab juuksed siledateks ja läikivateks.
  • Ära kasuta alkoholi sisaldavaid soengutooteid. Juukselakkides, vahutoodetes, geelides ja muudes toodetes sisalduv alkohol kuivatab juukseid.
  • Ära unusta oma juuksehooldusvahendeid kontrollida. Ebakvaliteetsed kammid ja harjad vigastavad juuksesoomus ning ei kahjustavad veelgi loomulikult siledat juuksepinda.
  • Kõigepealt kammige juuksed hõreda kammiga lahti. Seejärel kammige need ettevaatlikult läbi. Märjad või niisked juuksed on kahjutuste suhtes eriti tundlikud.
  • Hooldage oma juukseid hellalt. Hooletu käsitlemine võib juukseid tarbetult venitada ning protsessi käigus veelgi kahjustada.

Allikas: Schwarzkopf

neljapäev, 25. juuli 2013

PILDID! Sügis 2013 must have: maksisaapad, oversize mantel ja massiivne ridikül

Kuigi suvi on alles poole peale jõudnud, elavad moediktaatorid juba sügistalves ning ka moeajakirjadest vaatavad vastu pildid sügiskollektsioonidest. Mis on need kolm hitt-toodet, mis iga moegurmaani garderoobis sel sügisel kindlasti olla võiks?

Nii Emilio Pucci, Celine, Victoria Beckham, Mulberry, Chanel, Tom Ford, Michael Kors kui ka mitmed teised kinnitavad kui ühest suust, et lausa reiteni ulatuvad saapad, massiivsed ridikülid ning oversize mantlid on vallutanud maailma moepealinnade moelavad. Kui laialõikelisi mantleid ning ülisuuri kotte võis ka eelmisel sügisel moelavadel näha, siis maksisaapad on moemaailmas uustulijad.

Mis aga värvidesse puutub, siis lisaks mustale, pruunile ning teistele tumedatele toonidele on sel sügisel olulisel kohal ka roosa! Jah, täpselt nii, just roosa värv lisab sel sügisel kontrasti ja seda ka üleriiete puhul. Roosades toonides oversize mantleid võis näha päris mitmete moeloojate sügiskollektsioonide esitlusel. Teiseks oluliseks värviks on sel sügisel kindlasti ka kuninglik sinine!

Materjalidest teevad sel sügisel ilma nahk, seemisnahk, suled, needid ning mis lõigetesse puutub, siis kuigi mantlite lõiked varjutavad taljet, siis kleidid ning jakid on tugevalt taljesse töödeldud.

Vaata allpool ka pilte! Kas sina kannaksid nii kõrge säärega saapaid?

Allikas: Buduaar

Baltika Grupp tähistab sel aastal oma 85. juubelit suurejoonelise moeõhtuga

Baltimaade suurim moetööstusettevõte Baltika Grupp tähistab sel aastal oma 85. juubelit suurejoonelise moeõhtuga Lutheri kvartalis, mil esitlusele tulevad uue hooaja moekollektsioonid kõikidelt ettevõtte brändidelt – Baltman, Monton, Mosaic, Ivo Nikkolo ja Bastion.

14. augusti õhtul muundatakse Lutheri kvartali parkimismaja säravaks moeplaneediks, kus kolme tunni vältel saab heita pilgu Eesti kõige väärikama ajalooga ja laiema haardega dünaamilise moe-ettevõtte minevikku, olevikku ja tulevikku. Pilgu saab heita Eesti moe sünnihetkedele – haruldastele arhiivikaadritele, kus jäädvustatud kodumaise moetööstuse sünni- ja arengulugu. Suurejoonelisel ja –mõõtmelisel moelaval näeb kõige uuemaid hooajakollektsioone Baltika brändidelt ning muusikalise etteaste teeb võluv Birgit Õigemeel.

„Baltika süda on alati olnud Eestis – meil on hea meel pakkuda täna laia rahvusvahelist väljundit Eesti andekatele disaineritele, kes edukalt konkureerivad kogu maailma paremikuga ning toota endiselt suur osa oma toodangust kodumaal. Seda kõike ajal, mil rõivatööstuses toimub võidujooks odavamatele tootmiskohtadele,“ sõnas Baltika Grupi juhatuse esimees Meelis Milder. „Selle juubelinumbri taga peitub reaalne pika-ajaline tootmiskogemus, mis on aidanud meil tagada usaldusväärset kvaliteeti, opereerides väikeste, osalt eksklusiivsete tootekogustega ning reageerida sealjuures ka kiirelt maailma moetrendidele,“ lisas Milder.

Baltika Grupp on laieneva rahvusvahelise haardega rõivakaubandusettevõte, mis kasutab oma tegevuses vertikaalselt integreeritud ärimudelit – ühendades endas rõivakollektsioonide loomise, rõivaste ja aksessuaaride tootmise, logistika, turunduse, poekontseptsioonide loomise ja jaekaupluste opereerimise. Selline terviklik lähenemine võimaldab ettevõttel kiirelt reageerida klientide ootustele ja vajadustele, kontrollida toodete ja teeninduse kvaliteeti kõikides nüanssides ning tuua otse kliendini terviklik visioon igast brändist. Baltika Grupi poolt opereeritavad kaubamärgid on Monton, Mosaic, Baltman, Bastion ja Ivo Nikkolo, mille tooted on kättesaadavad ligi 30 erinevas riigis sh. esinduskauplustes Eestis, Lätis, Leedus, Venemaal ja Ukrainas.

Milderi sõnul on tänases odava massimoe poolt domineeritavas rõivatööstuses võimalus silma paista just läbi kvaliteedi ja omanäolisuse: „Usume, et just Eestis loodud mood on meie võimaluseks ning konkurentsieeliseks. Oleme täna uhked oma ajaloo ja tänulikud oma kaasteeliste üle, samal ajal vaatame põnevusega tulevikku – kuidas järgmiseks suureks juubeliks Eestis loodud ja toodetud moodi veel rohkem uutele turgudele ja laia maailma viia.“

The Body Shop müüb nüüd E-vitamiini BB-kreemi!


The Body Shop BB-kreem niisutab, kaitseb ja annab õhuliselt kerge tooni nahale. E-vitamiini BB kreem on liihtsaim viis kerge ja veatu jume saavutamiseks.

Tänapäeval on paljudele naistele üheks suurimaks väljakutseks kauni jume saavutamine. Seda arvestades on The Body Shop turule toonud uue E-vitamiini BB kreemi, mis on igapäevase nahahoolduse lihtsaim viis kerge ja veatu jume saavutamiseks.


E-vitamiini BB-kreem on niisutav, kaitsev, nahatooni ühtlustav ning sära andev näohooldustoode. Seda kõike kuni 12 tundi. Tänu õhulisele tekstuurile imendub kreem kergelt ja annab loomuliku ning värske jume. Saadaval ühes toonis ning sobib kõikidele nahatüüpidele.

Toode sisaldab E-vitamiinirikast nisuiduõli, mis on väga rikkalik antioksüdantide poolest, aidates võidelda UV- kiirte poolt põhjustatud kahjulike mõjude vastu ning samal ajal andes nahale siledama ja tervema jume ning kaitstes ja niisutades seda kogu päeva. Nahk näib terve ja kaunis.

kolmapäev, 24. juuli 2013

Hariliku aaloe tervistavad omadused

Igaüks võib kodus potis aaloed kasvatada. Selle taime tervistavad omadused on loendamatud ja taime kasutatakse juba eelajaloolistest aegadest saadik. Tänapäeval on sellest taimest valmistatud populaarseim toode aaloe geel. Geeli valmistatakse aaloe lihakatest lehtedest.

Aaloe ravimtaimena


Aaloe salvi või võiet kasutatakse mitmesuguste nahaprobleemide korral. Kõige paremini sobib see kergete nahapõletuste, psoriaasi, akne ja muude nahaprobleemide puhul. Geeli kasutatakse ka hemorroidide ja veenilaiendite raviks. Aaloe geel sisaldab põletikuvastaseid aineid, mistõttu võib seda määrida putukahammustustele ja isegi putukahammustustest põhjustatud haavanditele. Aaloe on arvatavasti tuntud kui parim naha ja nahakahjustuste ravim.

Aaloe salv tugevdab nahka, muudab selle elastsemaks ja jahutab. Aaloe moodustab nahale kaitsva kihi ja rahustab nahka. Aaloed kasutavad eriti noored ja need, kellel on probleeme aknega. Aaloe geeli kasutatakse ka naha vananedes näole tekkivate laikude ennetamiseks.

Aaloed kasutatakse ka seespidiselt, mis tähendab, et see on söödav: näiteks joogina või muu aaloepreparaadina. Uuringutega ei ole suudetud veel lõplikult välja selgitada, kuidas aaloe mahl rakkudele mõjub. Kuid samas on uuringutulemused näidanud, et aaloe mahl sobib väga hästi inimestele, kes põevad eri tüüpi diabeeti, artriiti, ja neile, kellel on maohaavandid.

Aaloe salvi pealekandmine


Teadlased ei tea siiani täpselt, kuidas aaloe organismile niimoodi mõjub, eriti kõige suuremale organile – nahale. Tähtis on teada, et mõningatel aaloes sisalduvate toitainete ja koostisainete puhul on täheldatud soodustavat ja leevendavat toimet naharakkude taastootmisele. Aaloe sisaldab kleepaineid, mis moodustavad loomuliku leevendava katte. Samuti leidub aaloe salvis rohkesti põletikuvastaseid aineid.

Tähtis tõsiasi on see, et aaloe salv sisaldab ka kohaliku tuimestina toimivat ainet. Aaloe sisaldab ka magneesiumlaktaati, mis leevendab nahasügelust, eriti just putukahammustustest ja ekseemist põhjustatud sügeluse korral. Geel sisaldab ka aineid, mis laiendavad veene, kiirendavad vereringet, mõjudes seega tervendavalt.

Kerge põletuse korral aseta kahjustatud kohale aaloe geeli kompress. Aaloe geel leevendab kiiresti valu, niisutab suurepäraselt nahka ja takistab mikroobide haava tungimist.Aaloe salv sobib väga hästi ka päikesepõletuse raviks, kuna see ei lase nahal liigselt kuivada ja jahutab seda meeldivalt. Kui oled saanud päikesepõletuse, lisa leigele vanniveele kaks topsitäit aaloe geeli, mis jahutab nahka meeldivalt.

Aaloe salv on väga sobilik vahend ka mikroobide ja bakterite värsketest kriimustustest ja lõikehaavadest eemal hoidmiseks. Veidi aega pärast pealekandmist kuivab geel lõikehaaval või kriimustusel, moodustades kaitsva kileja kihi, nii et bakterid ei saa tungida kahjustatud alale. See kiirendab haava paranemist.

Kui põed psoriaasi, sobib aaloe geel väga hästi nahaärrituse leevendamiseks ja naha pehmendamiseks. Uuringud on näidanud, et psoriaasi põdev inimene saab igapäevase aaloe kasutamise abil parandada nahakahjustusi kuni 85% ulatuses.

Tänapäeva teismeliste peamine nahaprobleem on ilmselt akne. Uuringud on ka siin näidanud, et aaloe ekstraktidega akne ravimise tõhusus on märkimisväärne peaaegu kõigil juhtudel. 90% inimestest, kes kasutasid aaloe salvi, vabanesid aknest või vähemalt ennetasid selle edasiarenemist.

Aaloe salv on väga kohane ravim ka vöötohatise korral. Vöötohatis on valulik nahalööve, mida põhjustab herpese viirus. Lööve kaob korrapäraselt iga päev aaloe salviga ravides väga kiiresti. Geel sisaldab mõningaid viirusevastaseid aineid ja geel laiendab ka väikesi veresooni, mistõttu kahjustatud piirkonna verevarustus paraneb ja tervenemine kiireneb.

Aaloe lahtistina


Pea meeles, et liiga suurtel aaloemahla kogustel võib olla ka soovimatu kõrvalmõju. Aaloe liigse tarbimise kõige ebameeldivam kõrvalnäht on kõhulahtisus. Aaloe on tuntud kui suurepärane lahtisti, mistõttu on tarvis enne selle kasutamist teada täpseid ja õigeid koguseid. Harilikust aaloest saadud ühendit aloe vera euphorbia peetakse väga tugevaks lahtistiks.

See tekitab soolespasme ja kiirendab seedimist. Arstid kirjutavad seda harva välja, sest tegemist on tugevatoimelise ainega. Kui seda liiga palju tarvitada, võib ägeda kõhulahtisuse tõttu tekkida veepuudus, mis omakorda põhjustab selle, et elektrolüütide juurdepääs soole limaskestale on ebapiisav.

Harilikku aaloed kasutatakse nahahooldustoodetes ja ka seespidiselt.Aaloepreparaate müüakse eripoodides ja apteekides. Aaloetaimi, millest salvide ja mahla jaoks materjali saab, võib väga hästi kasvatada kodus. Aaloe on vähenõudlik taim. Ta vajab palju vett, varjulist kasvukohta ja selle võib istutada tavalisse mulda.Aaloed ei hoida alla 5 ?C temperatuuril, kuna ta on külmakartlik. Aaloe jaoks on kõige parem kasvukoht aknalaud või kasvuhoone, kus ta võib kasvada koos teiste taimedega.

Allikas: Dormeo.ee

Viis head põhjust magada ihualasti!

Tuleb välja, et alasti magamine on tervisele väga kasulik ja seda nii füüsilises kui vaimses mõttes, kirjutab geniusbeauty.com.

Alasti inimene magab paremini, sest ta keha ei kata lisakihid, mis võiksid palavust tekitada ja nahk säilitab enda loomuliku temperatuuri. Lisaks kõigele alandavat alasti magamine ka kehakaalu! Nimelt on alasti magamine rahulikum ja lõõgastavam, mis omakorda vähendab stressihormoonide teket. See tähendab, et ärgates on meil rohkem energiat ja meie näljatunne on kontrolli all. Kui meie uni on aga ebaühtlane ja stressirohke, ärkame me väsinuna, pahurana ja äärmiselt näljasena.

Usu või mitte, aga alasti magamisel on veel kasutegureid. Kui keha- ja nahatemperatuur püsib tasakaalus ega tõuse öösel oluliselt, püsib nahk kauem noore ja siledana.

Kui aga mees ja naine magavad kõrvuti alasti, on neil rohkem füüsilist kokkupuudet, mis võib omakorda viia kirglikuma seksini.

Allikas: Dormeo.ee

teisipäev, 23. juuli 2013

Kaunid ja läikivad juuksed ei ole enam šampoonireklaamides osalevate naiste privileeg. Me näitame sulle, kuidas saada läikivaid juukseid – jätmata ütlemata ka seda, mis juustelt kauni sära võtab.

Suurem osa naistest unistab siidistest ja läikivatest juustest. Õnnetuseks jääb unistus nõtketest ja kaunitest juustest paljude jaoks unistuses ja reaalsuses tuleb pidevalt võidelda sõnakuulmatute juustega. Sageli on juuksed tuhmid, sorgus ja raskesti hooldatavad. See ei peaks kellegi jaoks üllatus olema. Juuksed peavad taluma tohutut stressi, mida põhjustavad kuuma veega pesemine, pidev fööniga kuivatamine ja soengute tegemine. Tõsi mis tõsi, naised vajavad rohkesti informatsiooni selle kohta, kuidas oma juustele sära tagasi anda.

Vähesed naised mõistavad seda, et suured palsamikogused vajutavad juuksed sorgu ja muudavad need vähem lopsakaks. Liigse palsami kasutamisel on juuksed elutud ja mõjuvad hooletussejäetuna. Palju parem on olukord siis, kui kasutad vaid pisut palsamit ning soenguvahendeid. Juuste läikivana hoidmiseks piisab pähkli – või kreeka pähkli – suurusest palsamitilgast. Kuuma veega pesemine on juuste suhtes karm ja muudab need elutuks. Pesumärjad juuksed võivad kergesti kahjustatud saada. Kõige parem on juukseid ettevaatlikult rätikuga tupsutada. Ärge mingil juhul isegi kaaluge juuste rätiga kuivakshõõrumist. Selline lähenemine muudab juuste pinna karedaks.

Märgade juuste tugevate tõmmetega kammimine on teine halb harjumus, millest tuleks loobuda. Tugeval kammimisel võivad märjad juuksed kergesti katkeda. Duši all olles hõredate piidega kammi aeglaselt juustest läbi libistamine on palju parem variant. Laia ümmarguse harjaga fööni kasutamine pärast juuste pesemist muudab juuksed siledamaks ning annab neile ühtlasi sära juurde. Eriti õrnatoimeline on naturaalsete harjastega harja kasutamine koos fööniga, libistades seda aegamööda peanahast juukseotsteni.

Teatud toiduained aitavad samuti läikivate juuste saamisele kaasa. Sellisteks toiduaineteks on näiteks teraviljatooted, liha, spinat, porgandid ja paprika. Nimetatud toiduained sisaldavad rohkesti C, E ja A vitamiini, mis juukseid kaitsevad ja tugevdavad.

Igapäevast juustele osaks saavat stressi aitavad leevendada spetsiaalselt läikivatele juustele mõeldud palsamid. Kasutatavad juuksehooldustooted ei pea sobima mitte üksnes juuksetüübi, vaid ka juuste seisukorra ning värviga ning ka toodete omavaheline sobivus vajab tähelepanu. Kõike seda arvestades tagate te juustele maksimaalse hoolduse ja seega terved juuksed. Läikida saavad üksnes terved juuksed. Järjest rohkem on šampoone, palsameid ja soenguvahendeid, mis kasutaja juuste vajadustega arvestavad.

Allikas: Schwarzkopf

esmaspäev, 22. juuli 2013

Buduaar esitleb: “Evian Summer Model 2013″ finaalüritus laupäeval

Juba sel laupäeval läheb Buduaar Pärnu randa, kus Monster Music Festivalil toimub “Evian Summer Model 2013″ suur finaalüritus. Tule naudi festivalimelu ja aita leida kõige ilusam ja andekam tüdruk.

Kuna selleks nädalavahetuseks ennustatakse ka väga ilusat päikesepaistelist ilma, siis tuleb hobimodelli valimise finaalüritus kindlasti meeleolukas.

Modellid astuvad üles Cutrini ja Bellaoggi ilu-show´l kell 15.00. Shakira tantsuvoorus näitavad tüdrukud oma graatsiat kell 16.50. Luksuslik Waggon Paris moe-show ja suvemodelli tiitli üleandmine toimub alates kell 20.00.

Katjes viib Robbie Williamsi kontserdile! Buduaari VIP-telgi juures toimub kell 21-22 Katjes kommide võistlus, kus kõik külalised võivad võita auhinnaks Robbie Williamsi kontserdipileteid.

Allikas: Buduaar

pühapäev, 21. juuli 2013

Tihedad lokid sirgeks

Tuleb tunnistada, et tihedate või krässus lokkide sirgekstriikimine nõuab veidike vaeva. Õigete tehnikate ja toodete kasutamisel saab sinu vaev kindlasti tasutud. Anname sulle teada, kuidas muuta metsikud krässus lokid kõikide sõprade kadestusobjektiks ilma selle käigus liialt vaeva nägemata.

Lisahooldus tihedatele lokkidele

Kräsus juuksed ja tihedad lokid on sageli kuivad. Erinevalt sirgetest juustest absorbeerivad lokid igasugu täiendavaid hooldustooteid ilma protsessi käigus sorakile vajumata. Seega tuleks lokke hooldata spetsiaalsete hooldustoodetega, mis juukseid sirgestavad. Niisugused tooted sisaldavad aktiivseid toimeaineid, mis on abiks kräsu taltsutamisel, sirgestavad lokke ning annavad läiget. Soovitame iga pesukorra järel palsamit kasutada. Juustesse jäetav hooldustoode on hommikuses rutus ideaalne. Kord nädalas tuleks oma lokkis juustele rikkalik mask teha.

Kavalad soengustiilid tihedatele lokkidele

Õiged tööriistad on metsikute lokkide taltsutamisel kohustuslikud. Sobivateks abivahenditeks on ümmargused harjad, millel on suur läbimõõt või suure läbimõõduga kuumutatavad või takjarullid. Võimalik, et lokirullide kasutamine on isegi mugavam. Juustesse jäetav hooldustoode muudab soengu tegemise lihtsamaks. Pärast soenguvahendi kasutamist kasuta juuste kuivatamiseks difuuseriga varustatud fööni. Nüüd tõmba salgud ükshaaval ümmargusele harjale või kasuta lokirulle. Lase juustel enne nende hõreda kammiga kammimist lõplikult kuivada.

Tihedate lokkide kontrollimine

Rahvas räägib, et Brasiilia naised sirgestavad oma juukseid triikrauaga. Meie isegi ei kaalu selle meetodi soovitamist, kuna sellega kaasnevad möödapääsmatult kuumuskahjud. Kaasaegsetel sirgestajatel on keraamilise töötlusega pind, mis annab ühtlast kuumust ning on seega palju juuksesõbralikum kui triikraud. Lisaks veel kaasaegne ioniseerimistehnoloogia ning juuksed on lühikese ajaga sileda ja läikivad. Ära unusta kasutada kuumuse eest kaitsvat vahendit või kräsuvastast palsamit, mis pakub juustele nii vajalikku kaitse kuumuse eest. See on väga oluline, kuna kuumusekahjud peavad olema minimaalsed. Me teame, et armastad oma juukseid ning ei hakka sirgestajat iga päev kasutama, olgu see nii moodne kui tahes.

Allikas: Schwarzkopf

laupäev, 13. juuli 2013

Looduselt abi: naistepunaõli

Suvi on aeg, kus nii haudumised kui päikesepõletused on kerged tulema, nii kuum kui külm võivad lihase ja närvivalu põhjustada. Õrnalt roostevärvi tooniga naistepunaõli sobib valuvaigistuseks, massaažiks kui naha niisutamiseks. Lisaks vaigistab naistepuna ka norutunnet.

Naistepunaõli on eriti tänuväärne, sest seda sobib mitmete murede korral kasutada nii sees- kui välispidiselt.

Seespidiselt soovitatakse õli kasutada näiteks mao limaskesta põletiku ja haavandtõve korral, maksa ja sapipõiehaiguste puhul ning samuti hingehädade leevendamiseks. Naistepunas on hüperforiini nimelist toimeainet, mis mõjutab õnne- ja rahuloluhormooni seratoniini taset.

Peale määrides toob punakat tooni õli kuivale nahale kosutust, aitab marrastusi-põletusi-haudumist ja halvasti paranevaid haavu ravida. Lisaks leevendab taim lihaspingeid ja närvivalusid ning on kasutusel reumatismi ning teadmata põhjusega alaseljavalude puhul.

NB! Päevitamisega see õli kokku ei sobi.

Oma punakaskollase tooni saab õli naistepunadroogis sisalduvast rohkest karotiinist. See värv on ka tõhus lõngade värvimisel, kuid veelgi kasulikum seespidiselt. Nimelt toodab inimese maks karotiinist A-vitamiini. Samuti sisaldab droog C ja E-vitamiini. Meditsiinis kasutatakse naistepuna antibiootikumide valmistamiseks, hoiatakse,et see võib vähendada antibeebipillide toimet.

Naistepunaõli on hinnatud ravimtaim juba antiikajast alates, isegi nii hinnatud, et 19. sajandi lõpuks kahjustas selle mainet asjaolu, et müüdi ka võltsitud toodet. See oli oma iseloomuliku punaka tooni saanud alkannalt, mitte naistepunaürdilt. Mingit ravitoimet võltsing loomulikult ei omanud.

esmaspäev, 8. juuli 2013

Tervisliku toitumise juhised

Foto: Matti Paglant
Eesti Toitumisteraapia Assotsiatsioon – Annely Soots, Sirli Kivisaar, Tiiu Vihalemm, Helle Müller, Anne Räim, Urmas Soots

Eesti Toitumisteraapia Assotsiatsioon soovitab süüa regulaarselt, viis korda päevas, seades prioriteediks toidu kvaliteedi, mitte kaloraaži. Süüa soovitatakse kindlasti kolm põhitoidukorda ja kaks oodet iga päev (seda ka siis, kui soovitakse kaalu langetada), arvestades toiduainete süsivesikutesisaldust ehk koormust veresuhkrule.

Tervislikum on tarbida mahetoitu ja võimalikult vähe lisaaineid sisaldavaid toite. Kui võimalik, siis soovitatakse tarbida Eestimaal kasvanud ja kasvatatud toitu, kuna meie organism on eelnenud põlvkondade kaudu kohalike toiduainetega kõige paremini kohandunud.

Terviseprobleemide puhul tuleks uurida toiduallergia või -talumatuse võimalust. Toiduaine sobivus või sobimatus on individuaalne ning seda saab testida analüüsidega. Talumatus ei ole allergia ning seda ei saa kindlaks teha allergiatestidega.

Koguseliselt kõige rohkem tuleks tarbida köögi- ja puuvilju. Köögivilja ingliskeelne vaste vegetable tuleneb ladinakeelset sõnast elustama, virgutama. Köögiviljad annavad meile elu, kindlustavad meid peaaegu kõikide vajalike toitainetega, on vitamiinide, mineraalainete, süsivesikute ja valkude allikaks ning sisaldavad ka vähivastaseid fütotoitaineid. Aluselist reaktsiooni tekitavad köögiviljad aitavad kehal tervise jaoks olulist aluse-happe tasakaalu säilitada. Menüü peaks 80% ulatuses koosnema leelistavatest toiduainetest.

Köögivilju ja rohelisi lehtvilju peaks tarbima kindlasti 5-7 portsjonit päevas, üks portsjon on umbes 1 klaasitäis (umbes 220ml) lehtvilja või pool klaasitäit mittelehtvilja (toorest või keedetut) või värsket köögiviljamahla.

Menüü mitmekesistamiseks on soovitav tarbida igapäevaselt võimalikult erinevaid köögivilju mitmel viisil valmistatuna – aurutatult, salatitena, mahlana jne.

Eelistada võiks rohelisi lehtvilju ja madala glükeemilise koormusega köögivilju (spargel, erinevad piprad, porgand, seller, kurk, fenkol, sibul, redis, kabatðokk, tomat, tsukiini ehk suvikõrvits). Tärkliselisi ja kõrge glükeemilise koormusega köögivilju (kartul, maguskartul, pastinaak, suhkrumais, põldoad) on soovitav tarbida mõõdukalt.

Parimateks köögiviljade valmistamisviisideks on aurutamine, küpsetamine või kiirelt segades õlis kuumutamine (passeerimine). Vältida tuleb liigset küpsetamist või praadimist. Keeta on soovitav köögivilju vaid supi jaoks, sest siis saab keha kätte ka köögiviljadest keeduvette läinud vees lahustuvad toitained. Kui värskeid köögivilju ei ole saadaval, tuleks eelistada konserveeritud viljadele külmutatuid.

Puuvilju võiks tarbida 3-4 portsjonit päevas, üks portsjon on 1 keskmine puuvili või pool klaasitäit tükeldatud puuvilja, 120g 100%-list värskelt pressitud mahla või ¼ klaasitäit kuivatatud puuvilja.

Puuviljad on ideaalsed suupisted ja magustoidud, neid on soovitav tarbida söögikordade vahel oodeteks ja snäkkideks. Päeva jooksul sööge kindlasti erinevat värvi köögi- ja puuvilju. Seda tehes kindlustate nn. vikerkaare-sortimendis toiduvaliku, mis tagab hea tervise. Puu- ja köögiviljad sisaldavad vähivastaseid fütotoitaineid ehk taimseid pigmente, piltlikult öeldes vähivastast kokteili. Vähi tekkimine võib olla nende ebapiisavas koguses tarbimise tagajärg.

Täisteravilja on soovitav tarbida 3-5 portsjonit päevas, üks portsjon on umbes 1 viil leiba, ½ klaasitäit keedetud täisteravilja või täisteraviljast pastatooteid, 1 väike maisitõlvik, 2½ spl täisteraviljajahu.

Täisteravilja on oluline tarbida iga päev. Täisteratooted sisaldavad madala glükeemilise koormusega süsivesikuid. Saial, valgel riisil, kõikidel nisujahust (v.a. täisteranisujahust) küpsetistel ja pastatoodetel, keedukartulil, praekartulitel ja kartulipüreel on kõrge glükeemiline koormus. Neid toiduaineid soovitame tarvitada piiratud koguses.

Rasva on soovitav tarbida 4-7 portsjonit päevas, üks portsjon küllastamata rasva on näiteks 1 spl seemneid või 1 tl kvaliteetset õli, 10 mandlit, 2 suurt pekaanipähklit, 6 väiksemat kreeka pähklit, 5 väiksemat oliivi. Küllastatud rasvad ei tohi ületada 1/3 päevasest rasvakogusest, 1 portsjon küllastatud rasvu on 1 viil peekonit, 1 tl võid, 1-2 spl koort olenevalt rasvasisaldusest, 1 tl majoneesi vm salatikatet.

Rasvade tarbimist ei tohi liigselt piirata, neid tuleb aga hoolikalt valida. Küllastamata (?-3, ?-6 ja ?-9) ja küllastatud rasvhappeid tuleb tarbida õiges vahekorras. Meie toidus peaks ?-3 ja ?-6 rasvhapete suhe olema 1 : 2 (kokku võiksid need moodustada 6-8 % toiduenergiast), küllastatud rasvu peaks olema ainult 10% ja ?-9 rasvhappeid 12 % (viimaseid saame näiteks oliivi- ja mandliõlist, avokaadost ning mitmetest pähklitest).

Tarbida soovitatakse häid küllastatud taimseid rasvu, nagu näiteks kookosrasva, ning piisavas koguses ?-3 rasvhappeid, mida leidub peamiselt lina- ja tudraõlis, chia- ja kanepiseemnetes ja rasvases kalas. Halbadeks rasvadeks on tööstuslikud transrasvad, mida leidub margariinides, küpsistes, kulinaariatoodetes, kooreasendajates, paljudes jäätistes jne.

Veel soovitame kasutada võimalikult vähe tooteid, mille sildile on koostisosana kirjutatud lihtsalt taimne rasv (kui ei ole täpsustatud, et tegemist on palmi- või kookosrasvaga). Transrasvu või hüdrogeenitud rasvu võib olla vaid kuni 1% kogu päevasest küllastatud rasvade kogusest. Töödeldud toite (näiteks kalapulki, vorsti, maksavorsti, viinereid, sardelle, salaamit jms.) soovitatakse kasutada väga vähe.

Oluline on tarbida

- rohkem Ω-3 rasvhappeid, vähem Ω-6 rasvhappeid (tänapäevases toidus on neid liigselt),
- oliiviõli- või mandliõli, mis sisaldavad Ω-9 rasvhappeid,
- vähem loomseid ja rohkem taimseid küllastatud rasvu,
- vähe või üldse mitte transrasvhappeid.

Kaunvilju on soovitav tarbida 2-3 portsjonit päevas, üks portsjon on ½ klaasitäit. See teeb kokku üks kuni poolteist klaasitäit kaunvilju päevas. Kaunviljad on head valguallikad ja sisaldavad rikkalikult lahustumatuid kiudaineid, mis on olulised kolesteroolitaseme langetamisel ja veresuhkru stabiliseerimisel. Konserveeritud puu- ja aedvilju ei soovita me kasutada, kuid konserveeritud oad on tervislikud, kuna säilitavad kiudainete- ja flavonoididesisalduse ka sel viisil töödelduna.

Piimatooteid soovitatakse tarbida 1-2 portsjonit päevas, üks portsjon on 1 klaas piima, jogurtit või kodujuustu või 30g juustu. Piimatoodetest võiks eelistada hapupiima, maitsestamata jogurtit, täispiima, taluvõid ja kodujuustu. Vältima peaks moosiga magustatud jogurteid, sulatatud juustu, hoolikalt valima võideid ja margariine, mõõdukalt tarbima rasvast juustu, hapukoort ja rõõska koort.

Liha, kala ja muna tarbimist tuleks piirata. Lihatoodetest eelistage metsikult kasvanud või looduslikku toitu tarbivate, näiteks karjamaal peetavate loomade, lindude ja metslooma liha.

Liha või kalatooteid on soovitav tarbida ainult üks kord päevas. Liha paar korda nädalas, kala viis korda nädalas. Organismi vajadust ületav liigne valk annab suure koormuse neerudele ja maksale, mis tegelevad jääkide töötlemisega. Valgu liigne tarbimine põhjustab ka rasvumist. Rohket loomse valgu tarbimist seostatakse ka vähiriski suurenemisega.

Veganitel kindlustab kõrgekvaliteedilise valgu kaun- ja teravilja kombineerimine. Tähtis on süüa mõlemat piisavalt, oluline ei ole nende ühel toidukorral koos söömine.

Kui ei tarbita loomset valku, tuleks päevaseid köögi-, tera- ja kaunviljakoguseid suurendada. Veganitele on vajalik lisaportsjon pähkleid/seemneid, vajadusel ka täiendav B12-vitamiin toidulisandina, köögivilju tuleks tarbida 5-12 portsjonit, kaunvilju (s.h. sojatooteid) 3 portsjonit, teravilja 9 portsjonit.

Väga oluline on tarbida puhast vett, kokku 8-12 klaasitäit päevas. Kõige kasulikum on puhas allikavesi, piiratud koguses ka naturaalne mineraalvesi ning taimeteed. Vältida tuleks alkoholi, magustatud jooke, karastusjooke. Kohvi ja musta tee tarbimist peaks piirama. Eelistage rohelist, valget, rooibosi- ja mitmesuguseid taimeteesid.

Eelpool soovitatud toiduvalik annab umbes 2000-kalorilise päevase energiakoguse. Kui vajate lisakaloreid (raseduse, füüsilise töö vms. asjaolude tõttu), siis suurendage eeskätt aedviljade, pähklite ja kaunviljade kogust, need on kõige kasulikumad.

Päevas toidu ja joogiga saadavast energiast peaksid moodustama: Süsivesikud 50-60% Rasvad ehk lipiidid 25-30% Valgud 10-15%

Sõltuvalt inimese kehakaalust või tervislikust seisundist võib vajatava valgu osakaal olla suurem.

neljapäev, 4. juuli 2013

Trendnails kutsub avatud uste päevale Tallinnas

5. juunil avab Trendnails Küünestuudio taas oma Tallinna salongi uksed, et tuua klientide argipäeva natuke rõõmu ja pakkuda suurepäraseid soodustusi.

Avatud uste päeval pakub Trendnails suuri allahindlusi ning hinnad langevad kuni -70%.

Lisaks on võimalus osaleda tasuta seminari stiilis harivatel koolitustel:

  • Disain 5 minutiga
  • Disain geelvärvidega
  • Akvaariumdisain ning pindmine disain 3D geelidega
  • Bio- ja 4in1 geelide paigaldus ja hooldus
Koolitustele on vajalik eelnev registreerimine, selleks tuleks täita ankeet ning osaledki koolitusel. Ankeedi saab täita SIIN!

Päeva jooksul turgutatakse kõiki erinevate snäkkidega ning põnev päeva lõpetatakse tordi ja vahuveiniga.

Ja see pole veel kõik! Kõigi osalejate vahel läheb loosi Biosoft geelide komplekt.

esmaspäev, 1. juuli 2013

Armina e-poes kõik kleidid -25% soodsamad

Suvi on säramise aeg ja Armina aitab sul suvel väiksema kuluga endale kaunid kleidid garderoobi võluda. Ole ise enda elu võlur ja sära julgelt sel suvel! Juulikuus kehtib Armina kleidiriiulis igale kleidile 25 % SOODUSTUS. Imelised, vallatud, naiselikud, õrnad, seksikad, elegantsed ja säravad – just sellised on suvised kleidid SOODUSPAKKUMISES!

Head ostlemist!

Lisaks avas butiik Armina täna ka MOEBLOGI! Moeblogi koosneb erinevatest rubriikidest, milleks on nõuande- ja värvirubriik, nõuanderubriik jaguneb omakorda erinevate iluvaldkondade vahel. Lisaks saab moeblogist lugeda moeuudised ning artikleid erinevate värvide tähenduste kohta ja loomulikult on Armina moeblogis koht vahvatel kampaaniatel. Horoskoobifännidele on Armina moeblogis olemas täies hiilguses ka moehoroskoop.

Moeblogi asub siin: http://armina.ee/blog/